کدخبر: ۲۶۱۷۰۳ لینک کوتاه

آلودگی هوا جان چند نفر را در تهران می‌گیرد؟

عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: بر اساس اعلام شهردار تهران، در سال ۹۴ در پایتخت ۴۵۷۳ نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سید فرید موسوی در مراسم افتتاحیه شهرک حمل و نقل استان تهران با بیان اینکه بر اساس آمار اعلامی سازمان تجارت جهانی، رتبه ایران در جهان از نظر فضای کسب و کار 128 است، گفت: این بدان معنی است که 127 گزینه بهتر از ایران برای سرمایه گذاری وجود دارد. از همین رو 3 فراکسیون امید، مستقلین و ولایی در مجلس جلسه ای برگزار کردند که بهترین راه برای برون رفت از مشکلات اقتصادی را بهبود فضای کسب و کار دانسته اند و ارتقای این فضا را از نظر قانونگذاری در دستور کار قرار داده ایم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتتاح پروژه شهرک شرکت های حمل و نقل استان تهران اظهارداشت: افتتاح این پروژه منجر به کاهش یکی از مهمترین مشکلات پایتخت که آلودگی زیست محیطی است، شده است. شهردار تهران دو روز قبل در نشست مجمع نمایندگان تهران اعلام کرد در سال 94 در شهر تهران 4573 نفر فوتی به دلیل آلودگی هوا داشته ایم. همچنین 1500 نفر نیز به مراکز بهداشتی-درمانی وابسته به شهرداری تهران به دلیل مشکلات تنفسی در اثر آلودگی هوا مراجعه کرده بودند.

به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، سالانه 250 هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می شود که این حجم جمعیت نیازمند برخورداری از خدمات گوناگونی است. اگر این خدمات را به مهاجران و تازه واردها به استان ندهیم، نه تنها جلوی مهاجرت گرفته نمی شود، بلکه پمپاژ ناامیدی به مردم هم خواهد بود.