کدخبر: ۲۶۱۷۷۳ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت خارجه روسیه:

۱.۳ میلیون آواره به سوریه بازگشتند

اقتصادنیوز؛ ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با بیان اینکه همه پناهجویان سوری باید به کشورشان بازگردند، اظهار داشت: این موضع اصولی روسیه است ضمن اینکه تا امروز یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از سوری ها به خانه های خود باز گشته اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ ماریا زاخارووا در نخستین نشست هفتگی خود در سال 2019، تلاش های روسیه، ایران و ترکیه برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را بسیار مهم خواند و گفت: این تلاش ها با توجه به دیدارهایی که بین دولت سوریه و معارضان انجام می گیرد، اهمیت فراوانی دارند.

به گفته وی، روسیه هیچ راه حل تحمیلی مغایر با این اقدامات را نمی پذیرد و بر پایبندی خود بر تلاش های نماینده جدید سازمان ملل در سوریه تاکید و برای بازگشت پناهندگان سوری به این کشور تلاش می کند.

وی این را هم گفت که اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آخرین ماه سال 2018 مبنی بر خروج این کشور از سوریه، از نگاه روسیه گامی در مسیر درست است.

زاخارووا ادامه داد: روسیه به توافق خود با ترکیه در خصوص ادلب متعهد است هر چند که بارها از افزایش فزاینده نقض آتش بس در محدوده های تعیین شده ابراز نگرانی کرده ایم.