کدخبر: ۲۶۱۹۵۴ لینک کوتاه

تعطیلی دولت ترامپ با نامحبوب‌تر کرد!

اقتصادنیوز: نظرسنجی جدید صورت گرفته توسط پایگاه هیل و هریس ایکس نشان می‌دهد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بحبوحه تعطیلی کنونی دولت به ۴۴ درصد رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، براساس این نظرسنجی میزان محبوبیت ترامپ در دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۷ درصد بود که در حال حاضر با سه درصد کاهش به ۴۴ درصد رسیده است.

براساس این نظرسنجی میزان کلی عدم محبوبیت ترامپ به ۵۶ درصد رسیده است.

این نظرسنجی هم زمان با تعطیلی موقت دولت ترامپ که در روز جمعه وارد بیست و یکمین روز شد  صورت گرفت؛ تعطیلی که به سرعت به طرف طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا پیش می رود.

روز جمعه همچنین اولین هفته‌ای بود که در آن هزاران کارمند دولت اولین حقوق خود را در جریان این تعطیلی دریافت نکردند.

دونالد ترامپ و قانوگذاران دموکرات در دستیابی به یک نتیجه مشترک در خصوص یک بسته امنیتی مرزی به منظور بازگشایی از دولت فدرال آمریکا ناکام ماندند.

ترامپ بر درخواست برای بیش از پنج میلیارد دلار بودجه برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک پافشاری می‌کند در حالی که دموکرات‌ها یک بودجه ۱.۳ میلیارد دلاری را برای امنیت مرزی پیشنهاد داده‌اند.

این نظرسنجی جدید بین تاریخ ۸ تا ۱۱ ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی صورت گرفته که در آن ۳۰۱۵ تن شرکت داشتند و به سوالاتی درباره مسائل مربوط به سیاست عمومی و رویدادهای کنونی پاسخ دادند. درصد خطای این نظرسنجی جدید مثبت و منفی ۱.۷۸ درصد برآورد شده است.