کدخبر: ۲۶۲۱۸۹ لینک کوتاه

لکسیون لباس های خاص ملکه ایزابت + عکس

اقتصادنیوز: ملکه بریتانیا و چند کشور بزرگ دنیا برای بسیاری از آدابی که وجود دارد قوانین سلطنتی دارد. او با با بیش از ۶۰ سال حکومت رکوردار است و همیشه با استایل خاص خودش ظاهر می شود. او کلکسیونی از لباس های زیبا و تاریخی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نیک صالحی؛ شاید زندگی ملکه انگلیس برای بسیاری از ما جالب باشد. سلطنت طولانی مدت او آداب و رسوم خاص خاندان سلطنتی بریتانیا همواره مورد توجه رسانه ها بوده است. ملکه الیزابت دوم همواره با ظاهری شاد و رنگ های ست شده در میان مردم دیده می شود.

بررسی لباس های ملکه الیزابت

ملکه الیزابت که در دوران فلاپر به دنیا آمد و در زمان صرفه‌جویی دوران جنگ و ظهور دامن‌های کوتاه بزرگ شده دوران متفاوت از مد را به چشم خود دیده است. او در تمام این تقریبا یک قرنی که زندگی کرده است ثابت کرده که بایدها و نبایدهای لباس پوشیدن را می‌داند و البته در این میان از مشاوره طراحان بزرگی نیز سود جسته است.( در آمریکا در دهه ۱۹۲۰ فلاپر یه زنان جوانی گفته می‌شد که دامن کوتاه می‌پوشیدند، موهای‌شان را کوتاه می‌کردند، جاز گوش می‌کردند، سیگار می‌کشیدند و مشروب سنگین می‌نوشیدند و آرایش غلیظ می‌کردند و رابطه جنسی غیر جدی برقرار می‌کردند و قیافه پسرانه داشتند).

ملکه الیزابت

سر خیلی از طراحان معروف را خورده است! در هنگام جوانی نورمن هارتنل افتخار طراحی لباس‌های ملکه از جمله لباس تاج‌گذاری او را بر عهده داشت. این لباس با رزهای انگلیسی، خارهای اسکاتلندی، شبدر ایرلند شمالی و نرگس‌های زرد والس تزیین شده بود.

بعد از هارتنل نوبت به هاردی امیز رسید که لباس‌های زیبایی را طراحی کرد که یکی از آنها بر تن ملکه در تولد ۴۳ سالگی او دیده می‌شود. یان توماس طراح بعدی ملکه در سال‌های دهه هفتاد بود. بعد از او نیز طراحی لباس‌های الیزابت به مورین روز رسید. بعد از مرگ او نیز جان اندرسون و کارل لودویگ ریز مسئولیت کمد لباس ملکه را به عهده گرفتند.

از سال ۲۰۰۲ مشاور او در طراحی لباس‌هایش آنجلا کلی بوده است که یکی از نزدیکان دربار بریتانیا به حساب می‌آید. کلی برای دوخت لباس‌های این ملکه ۹۰ ساله از مواد جدید و قدیمی شامل موادی که تاریخ آن به قبل از تاج‌گذاری می‌رسد استفاده می‌کند.

دیگر طراح موردعلاقه او استوارت پروین است که لباس عروسی زارا فیلیپس نوه ملکه را طراحی کرده است.

5ZjHIIwNXoBt

ملکه انگلیس

با این اوصاف به نظرتان ملکه انگلستان چند پیراهن در عمر ۹۰ ساله‌اش به تن کرده است؟ گفته می‌شود که خود ملکه الیزابت دوم به تنهایی بیش از ۱۰۰۰۰ لباس رسمی در زندگی‌اش داشته است. خوب او سفرهای متعددی کرده و می‌کند و با توجه به شرایط و موقعیت‌های گوناگون طبیعی است که به انواع و اقسام لباس‌ها احتیاج داشته باشد.می‌گویند که الیزابت در اولین تور سراسری در کشورش سفارش صد دست لباس را داده است.

تازه این در حالی است که الیزابت به دلیل روحیه صرفه‌جویی که دارد یک لباس را چندین بار می‌پوشد.همانطور که دیدید بی دلیل نیست که این ملکه سالخورده سوژه‌ای است که در مدآنلاین زیاد می‌شود در مورد او حرف زد و به جرأت می‌توان گفت هر چه بگوییم باز هم کم است.اخیراً نیز باز هم او در دنیای مد خبرساز شده است.

به گزارش سی ان ان به مناسبت ۹۰ سالگی ملکه الیزابت دوم رویال کالکشن‌تراست به نمایش بعدی از زندگی او پرداخته که شاید کمتر به آن توجه شده باشد. در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ تا از به یاد ماندنی‌ترین لباس‌های او و همچنین لباس‌های پرنسس مارگارت و لیدی دیانا به نمایش گذاشته شده است که شامل لباس‌های دوران کودکی، لباس‌های جشن، لباس‌های نظامی، لباس‌عروسی، لباس مراسم تعمید و غیره است.

Z7kWCc74Y10g

لباس های شیک ملکه ایزابت , ملکه انگلیس

این برنامه شامل سه نمایشگاه است. اولی در پالاس هالیرودهوس در ادین بورگ در ۲۱ آوریل برگزار شد که تمرکز آن بر روی استفاده از نوعی پارچه ابریشمی شطرنجی و پشمی در لباس‌های ملکه بود. در نمایشگاه بعدی که در بوکینگهام پالاس، در آگوست ۲۰۱۶ و در ویندسور کستل در سپتامبر برگزار خواهد شد نگاه کلی‌تری به لباس‌های سلطنتی او می‌اندازد.در نمایشگاهی که در ویندسور کستل برگزار خواهد شد لباس‌های پانتومیم خانوادگی که الیزابت در آنها اجرای نقش می‌کرده است نیز دیده می‌شود.

از جمله پانتومیم‌هایی که الیزابت در کودکی و در دوران جنگ به ایفای نقش در آنها پرداخته است، پانتومیم سیندرلا و علاالدین است. اما هنوز مشخص نیست لباس‌های کدام پانتومیم‌ها انتخاب می‌شود.و در آخر گل سرسبد این نمایشگاه در بوکینگهام پالاس برگزار می‌شود که لباس‌های کودکی، ازدواج، مراسم تاج‌گذاری و سایر پوشش‌های خاص او را جمع‌آوری کرده است. در ادامه تصویر برخی از این لباس‌ها را خواهیم دید.

i7EfUFqgDJ3P

کلکسیون لباس های شیک ملکه ایزابت , ملکه انگلیس

Q75dCST3F1gX

لباس‌شب به رنگ آبی کم‌رنگ و از جنس سیلک که در سال ۱۹۶۲ در هنگام ملاقات کینپ الو نروژ پوشید

hyaOypIlFL1c

لباسی پوشیده از پولک و جواهر و مروارید که در سال ۱۹۵۷ در هنگام ملاقات رییس‌جمهور آمریکا آیزنهاور پوشید

ZZjGLF7gn8NW

لباسی‌مشکی که در لباس های ملکه الیزابت , هنگام ملاقات پاپ جان پل دوم در سال ۱۹۸۰ به تن کرد

yZ8lTX7ylNfd

لباسی که در سال ۱۹۷۱ در گیلیز بال در کاخ بالمورال به تن کرد

Wl5goVECeTKd

لباسی فیروزه‌ای که در سال ۱۹۶۰ در مراسم ازدواج پرنسس مارگارت به تن کرد

XGDf34vcoeC2

لباس‌شبی از جنس سیلک مزین به پولک و منجوق که در سال ۱۹۹۷ به تن کرد

vVdORUanwywf

لباسی که در مراسم افتتاح پارلمان اسکاتلند در سال ۱۹۹۹ به تن کرد

U11XR2P75MWv

لباسی که در سال ۲۰۰۹ در یک گاردن پارتی به تن کرد