کدخبر: ۲۶۲۲۰۲ لینک کوتاه

عملیات «سپر شمال» اسرائیل در مرزهای لبنان پایان یافت

اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی امروز- یکشنبه- همزمان با اعلام خبر کشف پنجمین تونل حزب‌الله از پایان عملیات «سپر شمال» در مرزهای لبنان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، روسیا الیوم نوشت، «آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در صفحه شخصی خود در فیسبوک مدعی شد: «همزمان با کشف پنجمین تونل، تمام مسیرهایی که حزب‌الله با نقض مرزهای اسرائیل حفر کرده بود، کاملا کشف و در روزهای آینده تخریب خواهد شد».

وی افزود: «بنابراین، عملیات سپر شمال که برای کشف و نابودی تونل‌های هجومی صورت گرفته به پایان می‌رسد».

ادرعی همچنین در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود افزود که تخریب تونل‌ها ضربه سختی به توان حزب‌الله برای اجرای طرح زیر زمینی خود بوده و امنیت اسرائیل را در جبهه شمال بهبود می‌بخشد.

ارتش اسرائیل در تاریخ چهارم ماه دسامبر گذشته از آغاز عملیات نظامی با نام سپر شمال خبر داد و هدف آن را کشف تونل‌های حزب‌الله در مرزهای سرزمین‌های اشغالی و نابودی آنها اعلام کرد.

ادرعی همچنین افزود که ارتش با وجود تکمیل مرحله کشف و نابودی تونل‌ها همچنان به وظیفه گسترده دفاعی خود در مرزهای لبنان برای استفاده از تمام ابزارهای پیشرفته تکنولوژی به منظور ساخت دیوار امنیتی حائل ادامه خواهد و همیشه برای کشف تونل‌ها در این محدوده مرزی جست‌وجو خواهد کرد.