کدخبر: ۲۶۲۲۷۴ لینک کوتاه

رئیس جمهوری ترکیه:

هرگز همبستگی برادران قطری را فراموش نمی‌کنیم

اقتصادنیوز: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه با تاکید بر این که هرگز همبستگی برادران قطری را فراموش نمی کنیم ، گفت: همکاری های آنکارا و دوحه در همه زمینه ها به ویژه صنایع دفاعی و انرژی و تجارت همچنان ادامه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا وی طی سخنانی در استان صقاریا گفت: همکاری های ترکیه و قطر در زمینه صنایع دفاعی، تجارت، گردشگری و انرژی همچنان با قدرت ادامه خواهد داشت.

وی ضمن قدردانی از مواضع قطر در قبال آنکارا، گفت: هرگز همبستگی برادران قطری خود با ترکیه را در جریان کودتای ناکام سال 2016 و هجمه اقتصادی کشور در آگوست گذشته (مرداد/شهریور) فراموش نمی کنیم.

اردوغان در واکنش به اخبار منتشره درباره وخامت اقتصادی ترکیه نیز گفت: برخی گفتند ترکیه غرق شده و سرمایه گذاری و تولید در آن متوقف شده اما باید بگوییم که علی رغم میل این افراد، نه سرمایه گذاری و نه تولید در ترکیه متوقف نشده است.

این مقام ترکیه خاطر نشان کرد: ترکیه باید با توانمندی های نظامی و اقتصادی و سیاسی به ویژه صنایع دفاعی خود را قوی نگهدارد.

رئیس جمهوری ترکیه پیشتر نیز گفته بود که گروه‌های تروریستی از جمله حزب کارگران کرد ترکیه (پ ک ک)، یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ)، سازمان وابسته به فتح‌الله گولن در ترکیه (فتو) و داعش توسط برخی محافل برای تهدید کردن ترکیه حمایت و تسلیح‌ شده و روزی بلای آنها خواهند شد.

ترکیه طی هفته های اخیر حضور نظامی خود را در مناطق جنوبی این کشور هم مرز با سوریه تقویت کرده تا عملیات نظامی گسترده ای را علیه کردهایی که آنان را تروریستی می داند، آغاز کند.