کدخبر: ۲۶۲۷۱۶ لینک کوتاه

رکوردشکنی بارسلونا در پرداخت حقوق به بازیکنانش

اقتصاد نیوز: باشگاه بارسلونا از حیث پرداخت حقوق به بازیکنان خود،‌ در صدر رده‌بندی تمامی تیم‌های فوتبال جهان قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از نشریه آس اسپانیا، باشگاه بارسلونا در سال 2018 بالغ 500 میلیون یورو به بازیکنانش حقوق پرداخته که این رقم 42 درصد نسبت به سال 2017 آن افزایش داشته است. به این ترتیب بارسلونا از حیث پرداخت حقوق در صدر رده‌بندی تمامی تیم‌های باشگاهی فوتبال دنیا قرار می‌گیرد و به اولین تیمی تبدیل شده که در یک سال بیش از نیم میلیارد یورو به بازیکنانش حقوق پرداخت می‌کند.

طبق مطالعه آماری موسسه KPMG، افزایش هزینه‌های باشگاه بارسلونا بعد از خرید بازیکنان جدید مانند فیلیپه کوتینیو (با قراردادی 160 میلیون یورویی از لیورپول) و عثمان دمبله (با قراردادی 150 میلیون یورویی از بوروسیا دورتموند) و همچنین تمدید قرارداد برخی از بازیکنان تیم مانند لیونل مسی و سرخیو بوسکتس، میزان حقوق پرداختی این باشگاه به بازیکنانش در سال 2018 را به 562 میلیون یورو افزایش داده است.

بیشتر بخوانید

فوتبال جهان| واکنش نیمار به خبر تلاش‌هایش برای بازگشت به بارسلونا

پس از بارسلونا، باشگاه پاری‌سن‌ژرمن با پرداخت 332 میلیون یورو (افزایش 20 درصدی نسبت به سال ماقبل آن) در در رده دوم قرار دارد. در واقع در مطالعه KPMG‌ مشخص شد که حقوق پرداختی قهرمانان 8 لیگ برتر فوتبال اروپا در سال 2018 نسبت به سال ماقبل از آن افرایش داشته به جز منچسترسیتی که حقوق پرداختی بازیکنانش 5 درصد کاهش داشته است.

با این حال در این مطالعه مشخص شده که تیم تحت هدایت پپ گواردیولا با ارزشی معادل 1.182 میلیون یورو گران‌ترین تیم اروپا است. همچنین از نیمار با ارزشی معادل 229 میلیون یورو، کیلیان امباپه با ارزشی معادل 215 میلیون یورو و لیونل مسی با ارزشی معادل 203 میلیون یورو به عنوان ارزشمندترین بازیکنان فوتبال دنیا در سال 2018 نام برده شده است.