کدخبر: ۲۶۲۷۳۳ لینک کوتاه

هوش مصنوعی وارد اسلحه های ارتش آمریکا می شود +عکس

اقتصاد نیوز:ارتش آمریکا قصد دارد از هوش مصنوعی برای تسریع عملکرد اسلحه‌ها استفاده کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، ارتش آمریکا قصد دارد از هوش مصنوعی برای تسریع عملکرد برخی سلاح‌ها استفاده کند. مسئولین ارتش مجبورند محدودیت‌ها و قوانین زیادی را برای استفاده از هوش مصنوعی در سلاح‌ها بکار گیرند اما آنها باور دارند بهره‌گیری از چنین قابلیتی، اهمیت بالایی دارد و توسعه دادن چنین سیستمی می‌تواند تهدید‌های احتمالی اسلحه‌های پیشرفته‌ی قدرت‌های خارجی را سرکوب کند.

 

معاون بخش لوجستیک و تکنولوژی ارتش ایالات متحده «Bruce Jette» اخیراً طی صحبت‌هایش توضیح داده که هوش مصنوعی می‌تواند سیستم‌های سلاح را سرعت بخشد. با این وجود نیازی نیست هوش مصنوعی کنترل و مدیریت این سیستم را بر عهده بگیرد.

بدین ترتیب کنترل این سیستم به طور کامل در اختیار انسان قرار خواهد داشت و هوش مصنوعی تنها عملکرد سلاح را سرعت می‌بخشد تا به شخص کمک رساند.

بدین ترتیب به احتمال قوی ارتش آمریکا بالاخره سراغ هوش مصنوعی برای تولید سلاح‌هایش خواهد رفت اما بخش جدیدی به نام فرماندهی آینده‌ی ارتش (Army Futures Command یا AFC) قرار است نقش هوش مصنوعی و تکنولوژی در توسعه‌ی سلاح‌ها را تعیین کند.

همچنین این ارگان وظیفه دارد  مقرراتی برای استفاده از این قابلیت تنظیم کند تا باید و نباید‌های اخلاقی-انسانی در آنها در نظر گرفته شود. Jette مدعی شده ارتش ایالات متحده به سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای دفاع از کشور نیاز دارد تا سرعت واکنش سلاح به تهدید‌های احتمالی را بالا ببرد.

به باور وی می‌توان تهمیداتی در نظر گرفت تا این سلاح‌ها مشکل آفرین نشوند و به هر چه دلشان خواست شلیک نکنند. در حال حاضر ارتش آمریکا در حال توسعه ساختاری است تا بتواند معماری هوش مصنوعی را وارد سیستم‌هایش کند.

البته در نظر گرفتن چنین سیستمی منتقدان فراوانی دارد و بارها کمپانی‌های خصوصی، کارشناسان و شهروندان به مقابله با چنین راهکاری برخواسته‌اند.  حتی چند وقت پیش چند نفر از ساکنین مانتین ویو برای اعتراض به همکاری گوگل و ارتش برای طراحی چنین سیستمی استعفا داده‌‌اند.