کدخبر: ۲۶۳۰۰۳ لینک کوتاه

نتانیاهو:خروج آمریکا از برجام مهمترین اتفاق سال گذشته بود

اقتصادنیوز : نخست وزیر اسرائیل خروج آمریکا از برجام و مقابله با حضور ایران در سوریه را دو رویداد مهم سال ۲۰۱۸ برای این رژیم دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جمع اعضای کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) به خروج آمریکا از برجام و حضور ایران در سوریه اشاره کرد.

بنا بر اعلام دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در این سخنرانی خروج آمریکا از برجام را مهمترین رویداد سال گذشته میلادی در منطقه غرب آسیا دانست.

وی همچنین با این ادعا که تهران عواید حاصل از برجام را برای سوریه، حزب الله لبنان و حماس هزینه کرده، مدعی شد که خروج آمریکا از برجام اقتصاد ایران را تضعیف کرد.

نتانیاهو دومین رویداد مهم سال 2018 را تحرکات ارتش این رژیم برای آنچه مقابله با تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه خواند، عنوان کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت سال جاری اعلام کرد که کشورش از برجام خارج شده و تحریم های رفع شده به مدد این توافق را علیه ایران بازمی گرداند.

ترامپ همچنین ماه گذشته میلادی برخلاف نظر مشاورانش اعلام کرد که آمریکا همه نظامیان خود را از سوریه خارج می کند که سران رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است.