کدخبر: ۲۶۳۴۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
علاقه‌مندان به اشتغال در سمت امامت جمعه شهرها حتما بخوانند+فهرست مواددرسی برای آزمون و شرایط کلی

علاقه‌مندان به اشتغال در سمت امامت جمعه شهرها حتما بخوانند+فهرست مواددرسی برای آزمون و شرایط کلی

​اقتصادنیوز: عباس رضوانی‌نسب معاون جذب و گزینش شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در گفت‌‌وگو با تسنیم از برگزاری آزمون متمرکز داوطلبان امامت از میان طلاب و فضلای حوزه علمیه در نیمه اول بهمن در قم خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری و ضرورت ارتقای کیفیت و شکوفایی نمازجمعه گفت: در شرایط حساس کنونی که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی تضعیف نهادهای دینی و انقلابی را در دستور کار خود قرار داده‌اند باید ضمن تقویت این جایگاه از نیروهای جوان و بومی در استان‌‌ها و شهرستا‌ ‌ها بیشتر بهره بگیریم.

رضوانی‌نسب، استفاده و به‌کارگیری از نیروهای جوان و انقلابی را از اولویت‌ها و سیاست‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در دوره جدید برشمرد و افزود: این آزمون مختص آن دسته از طلاب و فضلای حوزه علمیه است که در گذشته ثبت‌نام کرده و پرونده آن‌ها در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور تکمیل شده است.

معاون جذب و گزینش ائمه جمعه سراسر کشور خاطرنشان کرد: آشنایی با قرآن و حدیث، تاریخ اسلام و تشیع، عقاید، آشنایی با مبانی انقلاب و دیدگاه‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب، آشنایی با جهان اسلام، احکام، اطلاعات عمومی از موضوعات و سرفصل‌های این آزمون به‌شمار می‌آید.

وی یادآور شد: تحریرالوسیله (بخش صلاة جمعه، صوم، خمس و زکات)، کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» مقام معظم رهبری، کتاب عقاید و معارف انتشارات مرکز مدیریت حوزه علمیه قم جلد 3، 4، 5 و 6، کتاب انسان 250ساله برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری، جزوه آشنایی با مکتب فکری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، مقاله مبانی و اصول روابط بین‌الملل در اسلام، قانون اساسی و تاریخ اسلام رسولی محلاتی از منابع این آزمون انتخاب شده است.

رضوانی‌نسب با بیان اینکه جذب و پذیرش ائمه جمعه در شورای سیاستگذاری به زمان خاصی محدود نیست، تصریح کرد: آن دسته از طلاب و فضلای حوزه علمیه که شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند برای نام‌نویسی به دفتر شورای سیاستگذاری در تهران به‌آدرس خیابان جمهوری، خیابان کشوردوست، کوچه عطارد، پلاک 4 و در قم به‌نشانی بلوار شهید صدوقی، بلوار حضرت ابوالفضل(س)، پلاک 103 مراجعه کنند.

معاون جذب و گزینش حداقل داشتن 30 سال و حداکثر 60 سال، دارای پرونده فعال در مراکز مدیریت حوزه علمیه، اتمام سطح سه حوزه علمیه، سلامت جسمانی و گذراندن حداقل دو سال درس خارج از شرایط اولیه برای گزینش در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اعلام کرد و افزود: فضلای حوزه علمیه پس از ثبت‌نام و تکمیل پرونده در شورای سیاستگذاری در آزمون کتبی شرکت خواهند کرد و پس از آن مراحل مصاحبه علمی انجام می‌گیرد که با گذراندن مراحل مختلف، وارد عرصه امامت جمعه می‌شوند.