کدخبر: ۲۶۴۰۹۸ لینک کوتاه

کاربران در واتس اپ محدود می شوند

اقتصاد نیوز:فوروارد پیام در واتس‌اپ برای جلوگیری از نشر شایعه و اخبار کذب، از سوی توسعه دهنده آن محدود خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک،در حال حاضر پیام رسان واتس اپ نزدیک به 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد که از آن برای ارتباط با اعضای خانواده و دوستان خود استفاده می کنند. این پیام رسان برای پلتفرم های مختلف عرضه شده است (چطور در گروه های واتس‌اپ به صورت خصوصی پیام ارسال کنیم؟).

تا به امروز انتقادهای زیادی از واتس‌اپ برای عدم اقدام جدی در رابطه با جلوگیری از نشر اکاذیب، شایعه و خبرهای جعلی صورت گرفته است. انتشار اطلاعات غلط و شایعات مشکلات زیادی را برای افراد به همراه دارد.

به تازگی این توسعه دهنده خبر از ایجاد محدودیت در فوروارد پیام در واتس‌اپ داده است. این موضوع می تواند تا حدودی از انتشار شایعات و اخبار جعلی جلوگیری کند.

پیام خصوصی در گروه

معاون ریاست بخش سیاست و ارتباطات واتس اپ، ویکتوریا گرند در جاکارتا اندونزی در رابطه با ایجاد این محدودیت گفته است:ما امکان فوروارد پیام در واتس‌اپ را به 5 دریافت کننده محدود می کنیم. این محدودیت برای تمام کاربران در سراسر جهان اعمال می شود و برای یک کشور خاص در نظر گرفته نخواهد شد. این اقدام به دنبال جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط و شایعات است.

در گذشته کاربران در واتس اپ می توانستند پیام ها را برای 20 نفر و یا 20 گروه فوروارد کنند. سال گذشته این پیام رسان برای جلوگیری از انتشار شایعات در هند، محدودیت فوروارد پیام به 5 نفر را اعمال کرد، حال این محدودیت را برای تمام کاربران در نظر گرفته است.

در آینده نزدیک بروزرسانی جدید واتساپ برای تمام پلتفرم هایی که از آن پشتیبانی می کنند، عرضه خواهد شد. با دریافت این آپدیت، محدودیت فوروارد پیام در واتس اپ برای کاربران فعال می شود (چگونه افراد را در واتس‌ اپ بلاک کنیم؟).