کدخبر: ۲۶۵۲۱۶ لینک کوتاه

خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال خبر داد؛

اجرای SPV در پیچ اختلاف ایتالیا و اسپانیا

اقتصانیوز؛ لارنس نورمن، خبرنگار وال‌استریت ژورنال از اختلاف برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مسیر تصویب بیانیه آغاز به کار ساز و کار ویژه (اس پی وی) مالی ایران خبر داده و احتمال دادند و احتمال دادند که این رونمایی و راه اندازی مجدداً با تاخیر مواجه شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ لارنس نورمن خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در بروکسل دقایقی پیش توییت کرد: به نظر می آید که به دلیل اختلاف نظر در مورد ذکر چهار کشور اروپایی و درگیری میان ایتالیا و اسپانیا، شاید امروز صبح نتوان به 'جمع بندی' (اتحادیه اروپا در موضوع) ایران و تائید اس پی وی دست یابیم. 

وی در توییتی دیگر اظهار داشت که تائید اس پی وی به جمع بندی اتحادیه اروپا در مورد ایران بستگی ندارد و برعکس جمع بندی این اتحادیه به اس پی وی بستگی دارد. در این توییت آمده است: اگر ایتالیا و اسپانیا بر سر واژگان گفت و گوهای چهار کشور اروپایی با ایران تا ساعت 4 بعد از ظهر (به وقت محلی) به توافق برسند، ممکن است که به هر دو دست یابیم. 

خبرنگار وال استریت ژورنال در توییتی دیگر مدعی شد که نکته جالب توجه واژگان بیانیه اروپا در مورد اس پی وی نخواهد بود،بلکه ادبیات اتحادیه اروپا در مورد برنامه موشکی ایران است. 

وی مدعی شد، خبر دارم که در این بیانیه اعلام شده ، اتحادیه اروپا از اقدامات موشکی (ایران) 'به شدت نگران' است. 

این سازوکار قرار است، امروز( دوشنبه) درجریان نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا رونمایی شود.

منابع رسمی هنوز این ادعاها را تایید نکرده اند.