کدخبر: ۲۶۵۲۶۳ لینک کوتاه

منابع کربوهیدارت برای کاهش وزن سالم

اقتصادنیوز: کربوهیدرات کاهش وزن ! بله درست است ماده غذایی که اغلب برای لاغری و تناسب اندام سعی می کنیم در رژیم خود نداشته باشیم در برخی خوراکی ها به صورت لاغرکننده و چربی سوز وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک؛ شاید کربوهیدرات کاهش وزن برایتان کم ناآشنا باشد چرا که کربوهیدرات ها به عنوان اولین دشمن کسانی که قصد دارند وزن اضافی خود را به وسیله ی رژیم غذایی مناسب برای مدت طولانی کاهش دهند،در نظر گرفته میشود. با این حال اخیراً ثابت شده است که این درک از کربوهیدرات ها اشتباه است.در واقع انها می توانند به شما در دستیابی به هدفتان که همانکاهش وزن می باشد،کمک بسزایی کنند.درحالیکه منابع ناسالم مانند آرد سفید می توانند تلاش های شمارا خراب کنند و منابع غذایی مانند انواع دانه ها می توانند برای شما مناسب باشند و شمارا به هدفتان برسانند.کربوهیدرات کاهش وزن

در واقع بسیاری از متخصصان تغذیه به توافق رسیده اند و میگویند که کربوهیدرات یک ماده مغذی ضروری در بدن شما می باشد که انرژی کافی را تولید و قند را کنترل می کند. بنابراین مهم است که بدانید چگونه آنها را در رژیم غذایی خود جای دهید.پس برای آگاهی بیشتر مطالب ذیل را بخوانید.در ادامه ما 6 منبع کربوهیدرات که استفاده انها منجر به کاهش وزن می شوند را به شما معرفی خواهیم کرد.

1-جو: 

جو یکی از کاملترین مواد غذایی از نظر تغذیه محسوب میشود.جو یکی از بهترین منابع کربوهیدرات است که برای کاهش وزن مناسب میباشد.آنها حاوی مقدار زیاد و قابل توجهی فیبر محلول که در بدن شما حل شده و سرعت سوخت و ساز بدن شمارا افزایش می دهند.آنها همچنین به دستگاه گوارش شما کمک میکنند و دستگاه گوارش را به حذف سموم و چربی های ذخیره شده تشویق می کنند. مصرف منظم این دانه ها باعث کم شدن چربی ها می شود و از شما در برابر خطراتی چون ابتلا به مشکلات قلبی حفظ می نمایند. 

2-لوبیاها:

لوبیا ها حاوی انواع مواد مغذی هستند که برای سلامت قلب و دستگاه گوارش شما ضروری می باشند.محتوای فیبر آنها باعث کنترل سطوح کلسترول شده و همچنین فرایندهای گوارشی را تنظیم میکنند.لوبیاها انرژی بدن شمارا تامین میکنند و مقادیر زیادی پروتیین واهن را نیز وارد بدن شما میکنند و لازم بذکر است که لوبیاها از نظر مقدار کالری ،از کم کالری ترین ها محسوب می شوند. 

3-موز:

بسیاری از افراد از شگفتی های موز غافل هستند و فکر میکنند که باکالری و کربوهیدرات و قندی که در آن وجود دارند باعث چاقی افراد شده ولی قطعاً میتوان گفت که این فکر کاملاً اشتباه می باشد.

اکنون می توانیم بگوییم که موز یک میوه بسیار مغذی برای انواع رژیم های غذایی می باشد.موز فیبر و نشاسته مقدار لازم بدن را تامین می کند.لازم بذکر می باشد که منظور از نشاسته،نشاسته ایی است که یدن شما می تواند آنرا بطور کامل هضم کند و هیچ نگرانی بابت ان شمارا تهدید نمی کند.موز به شما احساس سیری کامل را می دهد.چگونه؟موز بافیبر فراوانی که دارد شمارا برای مدت طولانی سیر نگه می دارد وسطح انرژی شمارا حفظ میکند.

4-کوینو:

کوینو یک غذای فوق العاده مغذی برای شماست که در سراسر جهان معروف است.کوینو نه تنها یک منبع سالم کربوهیدرات است بلکه حاوی میزان زیادی پروتیین و اسیدآمینه ضروری بدن می باشد و در ساخت عضلات بدن کمک میکند .کوینو سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد که افزایش سوخت وساز بدن برای هدف شما که کاهش وزن می باشد،بسیار مناسب و دارای جایگاه حایل اهمیتی می باشد و مصرف کوینو میزان ارژی مصرفی بدن شمارا سازماندهی میکند وعملکرد ذهنی و فیزیکی شمارا در طول روز بهبود می بخشد. 

5-گندم:

دانه گندم درسال های اخیر بسیار محبوب شده است بخصوص در میان گیاه خواران و طرفداران غذای سالم.دانه گندم منبع مهم کربوهیدرات های باکیفیت بالا که علاوه بر فیبر،پروتیین گیاهی و مواد معدنی بسیار زیادی دارد.دانه گندم نیز در تبدیل غذا به انرژی کمک می کند که این عمل باعث کاهش وزن شما خواهد شد. 

6-ماکارانی سبوس دار کامل:

شما می توانید با اضافه کردن ماکارانی سبوس دار کامل به وعده های غذایی هفتگی از غذاهای متنوع و خاص لذت ببرید.با این حال ماکارانی سبوس دار کامل مبع کربوهیدرات فراوان می باشد که از انباشته شدن چربی در نواحی کمر خودداری میکند.