کدخبر: ۲۶۵۶۱۶ لینک کوتاه

فرمانده کل سپاه: جزیره ابوموسی قلب تپنده ایران است

اقتصادنیوز: فرمانده کل سپاه پاسداران از جزیره ابوموسی به عنوان قلب تپنده ایران اسلامی نام برد و گفت: جزیره ابوموسی جزو لاینفک ایران اسلامی است.

​به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در رأس هیئتی عالی‌رتبه از ستاد فرماندهی کل سپاه، و همراهی دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه، به منظور بررسی وضعیت منطقه نازعات وارد جزیره بوموسی شد و در جریان میزان آمادگی یگان‌های مستقر در جزیره و استحکامات،  مواضع و تجهیزات دفاعی آن قرار گرفت.

سرلشکر جعفری در حاشیه این بازدید، از جزیره بوموسی به عنوان قلب تپنده ایران اسلامی نام برد و تصریح کرد: روحیه و انگیزه‌ای که در دوران دفاع مقدس در بسیجیان و رزمندگان  شاهد بودیم، امروز در طلیعه پنجمین دهه انقلاب اسلامی بر مدافعان و پاسداران میهن در جزیره ابوموسی حاکم است و پایمردی،  رشادت و جانفشانی این دریا‌دلان غیور ستودنی است.

وی با تأکید بر اینکه همواره تقویت توانمندی‌ها و آمادگی‌های دفاعی و اشراف اطلاعاتی دقیق و همه جانبه در منطقه نازعات و به ویژه جزیره بوموسی را دنبال می‌کنیم، اضافه کرد: دشمنان ما بدانند که این جزایر جزو لاینفک ایران اسلامی هستند و آحاد رزمندگان از وجب به وجب  آن همچون ناموس خود دفاع می کنند.

فرمانده کل سپاه تحریک همسایگان ایران با هدف اختلاف افکنی را اقدامی بی‌نتیجه از سوی کشورهای فرامنطقه‌ای که راه به جایی نخواهد برد برشمرد و تصریح کرد: امروز ملتها و دولتهای دوست و همسایه ما دریافته‌اند که جمهوری اسلامی ایران برادر و همراه واقعی آنها است و امنیت تنگه هرمز آبهای نیلگون خلیج فارس تنها توسط کشورهای منطقه تامین شده و در برقراری این امنیت جمهوری اسلامی ایران نقش مهم و تعیین کننده‌ای را ایفا می‌کند.