کدخبر: ۲۶۵۶۹۷ لینک کوتاه

تقاضای سفارت اردن از مقامات ایران

اقتصادنیوز؛ سفارت اردن در تهران بار دیگر از مقامات کشورمان درخواست کرد که شهروندان اردنی بازداشت شده در ایران را آزاد کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ سفارت اردن در تهران از مقامات ایران درخواست کرد که شهروندان این کشور که امان می‌گوید "به طور اشتباه وارد آب‌های منطقه‌ای ایران شده و در ایران بازداشت شده‌اند" را آزاد کنند.

بر اساس این گزارش، کاردار سفارت اردن در تهران تاکید کرده که شهروندان اردنی هیچ گناهی نکرده‌اند و آنان در قایقی که در ایران توقیف شده، میهمان بوده‌اند.

در راین راستا، سفیان سلمان القضاه، سخنگوی وزارت خارجه اردن گفت: وزارت خارجه و سفارت اردن به طور روزانه وضعیت شهروندان اردنی بازداشت شده در تهران را که به همراه دوستانشان با تابعیت‌های عربی دیگر برای ماهیگیری رفته بودند و به اشتباه وارد آب‌های منطقه‌ای ایران شده‌اند را پیگیری می‌کنند.

وی افزود: سفارت ما در تهران به طور روزانه با شهروندان بازداشت شده در ارتباط است و کاردار سفارت اردن در تهران با بازداشت شدگان اردنی دیدار کرده و گفته است که آنها در سلامتی کامل به سر می‌برند و طرف ایرانی به خوبی با آنها رفتار می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه اردن همچنین گفت: پیش از این زید اللوزی، دبیر وزارت خارجه اردن با سفیر جمهوری اسلامی ایران در امان دیدار کرده و خواستار آزادی سه شهروند اردنی شده است.

این مقام اردنی گفت: پس از این دیدار تماس‌های مکرری با سفیر ایران در رابطه با این موضوع داشته‌ایم.

 

گفتنی است، وزارت امور خارجه اردن پیش از این اعلام کرده بود که به تلاش‌های خود برای آزادی سه شهروند اردنی مقیم امارات که در تاریخ ۲۸ دسامبر در ایران بازداشت شده‌اند، ادامه می‌دهد.

وزارت امور خارجه اردن روز چهارشنبه ۱۲ دی اعلام کرده بود که چند شهروندان اردنی در حالی که مشغول صید ماهی در امارات متحده عربی بودند، پس از این‌که به اشتباه به آب‌های ایران وارد شدند از سوی ایران بازداشت شده‌اند.