کدخبر: ۲۶۵۹۰۷ لینک کوتاه

سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه:

هنوز پیامی از طرف گوایدو دریافت نکرده‌ایم

اقتصادنیوز؛ دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین گفت: ما هیچ پیامی از گوایدو دریافت نکرده‌ایم اما اگر پیامی ارسال شود آن را می‌خوانیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روز جمعه درباره تحولات ونزوئلا گفت: موضع مسکو در این زمینه تغییر نکرده است، روسیه خوان گوایدو رو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد و «نیکلاس مادورو» و دولتش را شریک خود می‌داند. 

دیمیتری پسکوف

 وی تاکید کرد که بدون توجه به تحولاتی که در ونزوئلا در حال رخ دادن است مسکو به تجارت و روابط اقتصادی خود با کاراکاس ادامه خواهد داد. سخنگوی کرملین در زمینه ارسال پیام از سوی رهبر مخالفان ونزوئلا به مقامات روسیه نیز گفت: ما هیچ پیامی از گوایدو دریافت نکرده‌ایم اما اگر پیامی ارسال شود آن را می‌خوانیم. 

دیمیتری پسکوف درباره خروج آمریکا از پیمان موشکهای هسته‌ای میانبرد موسوم به INF نیز تاکید کرد، ما هیچ اعلامی از سوی مقامات آمریکایی درباره خروج از این پیمان دریافت نکرده‌ایم و به نظر می‌رسد آمریکا بعد از دوم فوریه خروج خود از این پیمان را عملی خواهد کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اخیرا به بهانه نقض پیمان INF از سوی روسیه تهدید کرده بود که واشنگتن به زودی از این پیمان دوجانبه خارج خواهد شد. 

روسیه هرگونه نقض این پیمان را قویا رد کرده است.