کدخبر: ۲۶۶۱۲۵ لینک کوتاه

علت شوری اشک چشم انسان

اقتصادنیوز: اشک چشم برای محافظت از چشم و جلوگیری از گرد و غبار است وظیفه اصلی اشک چشم دفع زائد سموم و ضدعفونی کردن چشم است .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک، جالب است بدانید که اشک ها برای چشم و بدن مفید هستند اشک چشم دارای ضدباکتری طبیعی و همچنین دفع سموم بدن است اشک چشمی که از مسائل عاطفی پدید می آید با اشک چشم استرس متفاوت است اشک ها مواد زائ و سمی را از چشم ها دفع می کنند در این مطلب از پرشین وی علت شوری اشک چشم را مورد بررسی قرار داده ایم

علت شوری اشک چشم

از نشاز نشانه های خدا در آفرینش اعضای بدن انسان، حس بینایی و ساختمان چشم است. درون چشم چشمه های جوشانی وجود دارد که دقیق تنظیم شده است. از روزنه بسیار ظریف و باریکی در تمام طول عمر و بدون وقفه دو مایه کاملاً مختلف روان است که اگر نمی بود، انسان قدرت دیدن نداشت.

نیز اگر سطح چشم به طور همیشگی مرطوب نباشد، گردش حدقه سخت آزار دهنده خواهد بود، بلکه غیر ممکن است و پلک های چشم را از حرکت باز می دارد.باز از شگفتی های آفرینش ساختمان چشم، شور بودن آب آن است.

ترکیب آب با شوری چنان است که بافت های ظریف چشم را کاملاً حفظ می کند و به هنگام نشستن گرد و غبار و اشیای دیگر بر چشم، به طور خودکار فوران می یابد و موجود مزاحم را به بیرون پرتاب می کند.چنانچه طعم شوری در آب چشم نباشد، چشم تمام اشیای مزاحم را به خود جذب می کند، در نتیجه بینایی از دست می رود.

بیشتر بدانید از فواید اشک

باکتری را از بین می برد؛ اشک خاصیت ضدباکتری طبیعی دارد. در اشک ماده ای وجود دارد که می تواند ۹۰ تا ۹۵درصد باکتری باقی مانده روی صفحه کلید رایانه، دستگیره ها و … را در عرض ۵ دقیقه از بین ببرد.

بهبود دهنده خلق و خو؛ اشک حاوی ۲۴ درصد پروتئین به نام «آلبومین» است که در تنظیم کردن سیستم متابولیک بدن موثر است.

دفع کننده سموم؛ اشک، سموم بدن را دفع می کند.

اشک خاصیت ضدباکتری طبیعی دارد

کاهش دهنده استرس؛ گریه، هورمون های مربوط به استرس را از بدن خارج می کند، علاوه بر آن با رفع استرس در پیش گیری از بیماری هایی مانند فشارخون بالا که بر اثر استرس به وجود می آید، موثر است.

علت شوری اشک چشم و فواید اشک برای انسان

ایجاد کننده احساس خوب؛ علت شوری اشک چشم اگرچه تحت فشار قرار دارید اما گریه کردن باعث تسکین می شود و در نتیجه فرد احساس خوبی پیدا می کند.

۱) هنگامی که ما دچار استرس هیجانی می شویم، مغز وبدن ما شروع به تولید ترکیبات شیمیایی و هورمونهای خاصی میکند. گریه کردن کمک میکند تا این ترکیبات شیمیایی زائد که نیازی به آنها نیست از بدن حذف گردند.

۲) اشکهای احساسی در واقع مواد سمی ای که در پی استرس هیجانی در خون تجمع می یابند را از بدن دفع میکند.