کدخبر: ۲۶۶۱۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اشاره روزنامه چینی به سخنان اخیر «احمد جنتی»

اشاره روزنامه چینی به سخنان اخیر «احمد جنتی»

اقتصادنیوز؛ یک روزنامه چینی با اشاره به چهل ساله شدن انقلاب ایران نقل قولی از سخنان اخیر احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان آورده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ روزنامه «ساوت چاینا» با اشاره به فرا رسیدن 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت: فشارهای چهار دهه گذشته آمریکا، هرگز ایران را تسلیم نکرده و به هراس نیانداخته است و این کشور همچنان به سمت رشد، توسعه و بالندگی حرکت می کند.

این روزنامه چینی خاطر نشان می کند از دیدگاه مسئولان بلند پایه ایران، دوران افول آمریکا شروع شده است و این کشور حتی قادر به مدیریت امور خود نیز نیست.

گزارش نشریه از قول احمد جنتی آورده است امروز حتی متحدان آمریکا نیز حاضر به حرف شنوی از این کشور نیستند و از واشنگتن هراسی ندارند.

ساوت چاینا نوشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد و روابط ایران و آمریکا هنوز به مدار مثبت بازنگشته است و خروج دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم ها از سوی آن کشور از نگاه تهران حرکتی بسیار خصمانه بوده و اوضاع را بدتر کرده است.

بنا به این گزارش بر خلاف ترامپ که می گوید توافق هسته ای را قبول ندارد کشورهای دیگر عضو این توافق از جمله اروپا، چین و روسیه از آن حمایت کرده اند و ایران در 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران خود را شاهد افول آمریکا می بیند.