کدخبر: ۲۶۶۵۳۵ لینک کوتاه

سفر رژیم صهیونیستی به ماه با کمک آمریکا

اقتصادنیوز: فضاپیمای خصوصی "بریشیت" اسرائیل فاز آزمایشی را گذرانده است و انتظار می‌رود طی ماه جاری میلادی پرتاب شود.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از ایسنا ، فضاپیمای "بریشیت"(Beresheet) اولین مأموریت به ماه است که به طور خصوصی تأمین می‌شود و نام آن در زبان عبری به معنای "در آغاز" است.

شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌آی‌ال (SpaceIL) ماه ژوئیه گذشته اعلام کرد فضاپیمای "بریشیت" را به ماه می‌فرستد.

این فضاپیما مراحل آزمایش را با موفقیت در تأسیسات شرکت اسپیس‌ایکس در فلوریدای آمریکا پشت سر گذاشت.

انتظار می‌رود که این پرتاب در ماه جاری (فوریه ۲۰۱۹) درحالی که سوار بر موشک فالکون۹ متعلق به شرکت آمریکایی اسپیس‌ایکس است صورت بگیرد و بعد از رسیدن به ارتفاع ۳۷ هزار مایلی از موشک جدا شود. از آنجا فضاپیما مانورهایی را آغاز خواهد کرد که حدود هشت هفته بعد آن را به سطح ماه می‌رساند.

در حالی که انتظار نمی‌رود بریشیت به زمین بازگردد، اما این فضاپیمای ۶۰۰ کیلوگرمی اطلاعاتی را با ابزارهای خود جمع‌آوری می‌کند و آنها را به زمین ارسال می‌کند.

"بریشیت" همچنین برای اکتشافات ماه در آینده با خود یک کپسول زمان به همراه می‌برد. کپسول زمان(Time capsule) نهانگاه یا مخزنی است که در آن چیزهایی قرار داده می‌شود تا بعد از زمانی معین(یا گاهی نامعین) آن را باز کنند و بیرون آورند. هدف از این کار معمولاً ارتباط با تاریخ‌نویسان آینده، مردم‌شناسان آینده و به‌طور کل با آیندگان است.

در صورت موفقیت این مأموریت، رژیم صهیونیستی بعد از آمریکا، روسیه و چین توانسته فضاپیما به ماه ارسال کند.

نام این فضاپیما توسط مردم انتخاب شده است و با معنی "در آغاز" در زبان عبری، نماد آغاز دوره فضایی اسرائیل است.

شرکت "SpaceIL" یک سازمان غیرانتفاعی است که هدفش فرود آوردن اولین فضاپیمای اسرائیلی در ماه و توسعه آموزش علم و فناوری در اسرائیل است.

انتهای پیام