کدخبر: ۲۶۷۱۱۳ لینک کوتاه

سردار صفوی: امکان دو قطبی شدن در کشور وجود ندارد

اقتصادنیوز : دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: وضعیت اقتصادی مردم مطلوب نیست بنابراین نخبگان، علما، دانشگاهیان و قوای سه گانه باید برای حل مشکلات اقدام کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سردار سید یحیی رحیم صفوی شامگاه روز پنجشنبه در یادواره 500 شهید دفاع مقدس در گلزار شهدای شهر رهنان اصفهان افزود : قوای سه گانه باید مشکلات داخلی کشور را با کمک نیروهای مسلح برطرف کنند.

وی اظهارداشت : امروز ایران بعنوان یک کشور آسیب ناپذیر و قدرت منطقه ای تبدیل شده است و هیچ کشوری توان ضربه زدن به ایران را ندارد بلکه مشکل اصلی و آسیب پذیری ما داخلی است.

اهم سخنان سردار رحیم صفوی بدین شرح است:

* آمریکا و اسراییل روز به روز ضعیف تر و ایران قوی تر می شود.امریکا با حمله به عراق و افغانستان مرتکب اشتباه استراتژیک شد و وزن ژئوپولیتیکی ایران را افزایش داده است.

*رای و انتخاب افراد شایسته از طرف مردم، آینده کشور ایران را تضمین می کند، ملت ایران مهمترین وظیفه را در انتخاب افراد لایق دارند.

* ایران از نعمت رهبری حکیم و با تقوا و ملتی ولایتمدار برخوردار است و بالا و پایین این نظام هیچ مشکلی ندارند اما وسط آن با مشکل مواجه است.

*امکان دو قطبی شدن در کشور وجود ندارد ، سیاست های کلان نظام بر اساس قانون اساسی توسط رهبری تعیین می شود و رییس جمهور بعنوان مقام دوم کشور باید تابع سیاست های رهبری باشد.

*روسای جمهوری که تابع رهبری بودند عاقبت بخیر شدند اما کسانی که از رهبری و ولایت فقیه زاویه و فاصله گرفتند سرنوشت نامعلومی پیدا خواهند کرد.

* در صورتی که مردم به رشد و آگاهی برسند و درست انتخاب کنند نمایندگان و روسای جمهور را بدرستی انتخاب خواهند کرد و بار سنگین از روی دوش رهبری کم می شود اما اگر درست انتخاب نکنند مشکل ایجاد می شود.

* ملت ایران با گذشت 30 سال از پایان جنگ هنوز شهدا و آرمان های شهدا را فراموش نکرده اند اگرچه سلاح و تجهیرات نظامی ما راه کربلا را باز نکرد بلکه خون شهیدان و اشک های چشمان مادران شهدا موجب پیروزی اسلام شد.

*همانگونه که شهیدان دوران دفاع مقدس راه کربلا را باز کردند شهیدان مدافع حرم هم راه قدس را باز می کنند. همه ما باید قدر شهدا را بدانیم،  همه نهادها و دستگاهها باید قدردان خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان باشند.

پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده قربانعلی نادری مهمان این مراسم باشکوه بوده است.این شهید دوم مرداد ماه سال 61 در عملیات رمضان به فیض شهادت نائل آمده و پیکر ‌مطهرش پس از 36 سال پیدا شده است.