کدخبر: ۲۶۷۱۲۱ لینک کوتاه

روسیه تحریم های ضد ایرانی آمریکا را تروریسم اقتصادی خواند

اقتصادنیوز :معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: تحریم های آمریکا علیه ایران به اهداف تعیین شده نمی رسد و چنین اقداماتی از سوی واشنگتن علیه ایران و سوریه تروریسم اقتصادی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،سرگئی ریابکوف مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه امروز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در خبرگزاری ریانووستی افزود: مسکو به همکاری با تهران ادامه می دهد و ابزار لازم برای این همکاری وجود دارد.

وی با بیان اینکه ایران، روسیه و سوریه از مدتها پیش تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، افزود: تحریم های آمریکا علیه ما نه تنها به اهداف خود نمی رسند بلکه تحمیل، اراده، همکاری، مشارکت و کمک های متقابل ما را بیشتر می کند.

معاون وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه راه های به حداقل رساندن پیامدهای تحریم های آمریکا وجود دارد و این شیوه ها به تکامل خواهد رسید، اظهار داشت: شرکای جایگزین (برای آمریکا) و چارچوب کار وجود دارد که باید آن را تقویت کرد.

مسکو مصمم به تکامل سیستم استفاده از ارزهای مالی با تهران است 

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه گفت که مسکو مصمم به تکامل و پایان رساندن پروژه تجارت با ارزهای ملی با تهران است.

وی ادامه داد: امکان گسترش همکاری های اقتصادی با ایران وجود دارد ضمن اینکه چندین طرح در دست اقدام داریم.

ریابکوف گفت: باید مرحله گذار از دلار به سیستم استفاده از ارزهای ملی ایران و روسیه را به پایان برسانیم تا مانع سوء استفاده آمریکا از نقش پول ملی این کشور در تبادلات جهانی شویم.

شیوه های کاهش تاثیر تحریم ها تکامل می یابد 

معاون وزیر امور خارجه روسیه این را هم گفت که شیوه های کاهش و به حداقل رساندن تاثیرات تحریم های آمریکا روزبروز تکمیل تر می شود.

وی به عزم کشورش برای ادامه همکاری با ایران در این عرصه و گسترش همکاری های دوجانبه اشاره کرد.