کدخبر: ۲۶۷۱۸۲ لینک کوتاه

گفتگوی پمپئو با عادل الجبیر و وزیر خارجه کویت درباره همکاری علیه ایران

اقتصادنیوز: وزرات امور خارجه آمریکا با انتشار دو بیانیه از دیدار مایک پمپئو با شیخ صباح الخالد الصباح، وزیر امور خارجه کویت و عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی خبر داد و "همکاری علیه ایران" را از جمله موارد مورد گفت‎وگو در این دیدارها عنوان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که وزیر امور خارجه آمریکا و کویت، در دیدار خود درباره مسائل مهم منطقه، ازجمله توسعه "اتحاد استراتژیک خاورمیانه" گفت‌وگو کرده‌اند.

بنا بر اعلام وزارت خارجه آمریکا، آن‌ها همچنین درباره "اهمیت یک شورای همکاری خلیج فارس متحد برای مقاله با تمام چالش‌های منطقه، از جمله اقدامات ایران" توافق نظر داشتند.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه دیگری از دیدار مایک پمپئو با عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی خبر داد.

بنا بر این گزارش، در دیدار دو طرف مسائل مختلف خاورمیانه را مورد بحث قرار دادند که مقابله با آن‌چه «فعالیت‌های خطرناک حکومت ایران» خوانده شده، از مواردی بوده است که درباره آن گفت‌وگو کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، آمریکا اخیراً بر حجم سیاست‌های مداخله‌جویانه خود در منطقه افزوده است و تلاش می‌کند با بهانه ایجاد ثبات در خاورمیانه، کشورهای این منطقه را علیه کشورمان با خود همراه کند.