کدخبر: ۲۶۷۳۰۷ لینک کوتاه

آغاز ناآرامی‌ها در ایتالیا؛ درگیری شدید پلیس و معترضان در تورین

اقتصادنیوز: راهپیمایی آنارشیست ها و مراکز اجتماعی در شمال ایتالیا به درگیری با ماموران ضد شورش پلیس کشیده شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شبکه خبری رای نیوز24، راه پیمایی آنارشیست ها علیه تخلیه ساختمان یک کودکستان که به مدت 23 سال تحت اشغال مراکز اجتماعی در شهر تورینو بود، منجر به درگیری شدید با پلیس شد که در طی آن 12 نفر بازداشت و چهار نفر مجروح شدند. این درگیری ها که بیشتر شبیه به یک جنگ داخلی بود دو ساعت بطول انجامید. 

حدود یک هزار نفر معترض علیه تخلیه این کودکستان از اشغال مراکز اجتماعی ، به تظاهرات در خیایان های شهر تورینو پرداختند. برخی از آنها با سرهای پوشیده و یا کلاه کاسکت یک فضای وحشت به مدت دو ساعت در این شهر ایجاد کردند. 

تظاهرکنندگان سپس به آتش زدن سطل های زباله خیابانی پرداخته و برخی از خیابان ها را مسدود و تابلوهای راهنمایی را تخریب و شیشه ها و ویترین مغازه ها را شکستند و به اتوبوس ها ی برقی و خودروها نیز حمله کردند. 

معترضان به پرتاب سنگ، بطری های شیشه ای و ترقه علیه ماموران پلیس پرداختند و پلیس نیز در واکنش از گاز اشک آور برای متفرق کردن آنها استفاده کرد . 

هدف معترضان از این راهپیمایی خشونت آمیز، پس گرفتن ساختمان کودکستانی بود که از سال 1995 در اشغال آنها بود تا اینکه روز جمعه گذشته توسط پلیس آزاد شد.