کدخبر: ۲۶۷۳۶۳ لینک کوتاه

ایران ۴۰ سال مقابل فشارها و هجمه ها مقاومت کرده است

اقتصادنیوز:رئیس هیئت موسس و هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ایران ۴۰ سال مقابل همه فشارها و هجمه ها مقاوت کرده است، گفت: انقلاب اسلامی، ایران را به دست صاحبان اصلی خود یعنی مردم برگرداند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی ظهر امروز در آیین افتتاح بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: انقلاب اسلامی، ایران را به دست صاحبان اصلی خود یعنی مردم برگرداند و چون کشور به دست صاحبان اصلی خود رسیده، دشمنان می خواهند ایران به دست عمال و دست نشاندگان آنها برگردد و مانند برخی کشورها که ترامپ درباره آنها گفته بود که صاحب نفت هستند تا زمانی که نفت دارند، باید مانند گاو شیرده، آنها را دوشید و زمانی که نفتشان تمام می شود، باید ذبحشان کرد و این موضوعی است که به صراحت اعلام کرد و آمریکایی ها با سیاست های خود می خواهند ایران هم باز در اختیار آنها قرار گیرد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته در برابر تمامی هجمه ها ایستادگی کرده و ان شاءالله به کوری چشم دشمنان، باقی و مقتدر خواهد بود چراکه ایران کشوری با ۱۰ هزار سال تاریخ فرهنگی است.

رئیس هیئت موسس و هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: تعداد کشورهایی که دارای تاریخ پیوسته فرهنگی هستند، به تعداد انگشتان یک دست هم نیست و رمز ماندگاری ما، همین پیوستگی فرهنگی است.

ولایتی ادامه داد: بنده در سفری که به عربستان داشتم، وقتی به یکی از بیمارستان های ریاض مراجعه کردم، دیدم بیشتر کارکنان این بیمارستان یا آمریکایی،  اروپایی و یا عرب غیرسعودی بودند و حتی یک متخصص سعودی در این بیمارستان وجود نداشت و با وجود حجم زیاد کمک هایی که از بیرون دارند، اما همچنان به خودکفایی نرسیده اند.

وی با اشاره به تاریخ فعالیت دانشگاه ها در ایران گفت: زمانی ما در سال ۲۷۱ میلادی جندی شاپور را داشتیم که در آن دوره به سه زبان خارجی سانسکریت، نستوری روم شرقی و زبان پهلوی تدریس می شد و دانشگاه ربع رشیدی در تبریز به عنوان اولین مجتمع دانشگاهی جهان حدود  ۶ هزار دانشجو و ۶۰۰ استاد داشت که از سراسر جهان اسلام به این دانشگاه می آمدند و ایران دارای چنین سابقه دیرینه ای است.

رئیس هیئت موسس و هیئت امنا دانشگاه آزاد عنوان کرد: بنابراین پیشرفت های چشمگیر ایران در حوزه های مختلف علمی از جمله پزشکی عجیب نیست، تا قبل از انقلاب تعداد مقالاتی که در ایران برای مجلات خارجی ارسال می شد، کمتر از هزار مقاله بود، اما اکنون این عدد به بیش از ۴۰ هزار مقاله رسیده است و جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را می زند و این پیشرفت بی جهت حاصل نشده است.

ولایتی گفت: ما با توکل به خدا و تکیه بر توان ملی پیش رفته و پیش خواهیم رفت و به کوری چشم ترامپ و همکاران او امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم و این کشور ماندگار است، چراکه آمریکایی ها ۲۴۰ سال بیشتر سابقه ندارند و از هر نمادی استفاده می کنند تا بگویند دارای تاریخ هستند، اما ایران در همه مناطق خود دارای تاریخ علم و فرهنگ است و استعداد جوانان ما به گونه ای است که می توانند ایفا کننده ای نقش اول در منطقه و جهان باشند.