کدخبر: ۲۶۷۴۱۷ لینک کوتاه

چگونه روی مرورگر گوگل کروم رمز بگذاریم؟

اقتصاد نیوز: مرورگر محبوب گوگل کروم امکان قرار دادن رمز عبور را به کاربران ارایه می کند. در این مطلب با آموزش گذاشتن رمز روی گوگل کروم همراه ما باشید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک، از آن جایی که مرورگرها اصلی ترین ابزاری هستند که ما را به دنیای اینترنت متصل می کنند، امنیت در آن ها به یک مقوله پر اهمیت تبدیل شده است. گوگل کروم به عنوان یکی از مطرح ترین مرورگرهای ساخته شده برای سیستم عامل های مختلف، از امکانات زیادی به منظور افزایش سطح امنیتی کاربران بهره می برد (ترفندی ساده برای گذاشتن رمز روی فولدرها در ویندوز 10).

همان طور که می دانید در گوگل کروم مانند سایر مرورگرها، تاریخچه فعالیت شما ثبت می شود و به همین ترتیب ممکن است افراد دیگر به راحتی به آن ها دست یابند. برای مثال حالتی را در نظر بگیرید که از حساب کاربری شبکه های اجتماعی خود در گوگل کروم بیرون نیامده اید. در این وضعیت هر شخصی که مرورگر کروم را باز کند، به تمامی حساب های کاربری شما دسترسی خواهد یافت (با 5 افزونه برتر گوگل کروم آشنا شوید!).

گوگل برای رسیدگی به این موضوع، قابلیت رمزگذاری را به مرورگرش اضافه کرده تا از این طریق جلوی دسترسی افراد به اطلاعات خود را بگیرید. برای گذاشتن رمز روی گوگل کروم باید حساب کاربری داشته باشید و سپس برای قفل کردن آن اقدام کنید. مراحل این فرآیند را در ادامه توضیح می دهیم.

  1. از آپدیت بودن گوگل کروم اطمینان حاصل کنید.
  2. برنامه را اجرا کرده و روی آیکون ابزار کلیک کنید.

گذاشتن رمز روی گوگل کروم

  1. با کلیک روی Settings، وارد منوی تظیمات شوید.

گذاشتن رمز روی گوگل کروم

  1. روی گزینه Manage on other people کلیک کنید.

گذاشتن رمز روی گوگل کروم

  1. روی Add person کلیک کنید.

گذاشتن رمز روی گوگل کروم

  1. در این مرحله بعد از انتخاب نام و عکس برای حساب کاربری، روی Saveکلیک کنید.

گذاشتن رمز روی گوگل کروم

  1. در صفحه جدید، روی Sign in کلیک کنید.

گذاشتن رمز روی گوگل کروم

  1. روی نام کاربری خود که در بالای صفحه اضافه شده، کلیک کنید.

گذاشتن رمز روی گوگل کروم

  1. گزینه Exit and child lock را انتخاب کنید تا قفل حساب کاربری فعال شود.

گذاشتن رمز روی گوگل کروم

با طی این مراحل مرورگر کروم با حساب کاربری شما قفل شده و به همین ترتیب از دسترسی افراد به تاریخچه اینترنتی خود جلوگیری خواهید کرد. دقت داشته باشید، رمز عبور شما در این بخش همان پسورد حساب کاربری گوگلشما است.