کدخبر: ۲۶۷۴۲۴ لینک کوتاه

در دیدار ظریف با مقامات لبنانی چه گذشت؟

اقتصادنیوز :وزیر امور خارجه کشورمان که به لبنان سفیر کرده است با تنی چند از مقامات و همچنین احزاب این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه که امروز وارد لبنان شد عصر یکشنبه با نمایندگان گروهها، احزاب و جریانهای سیاسی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به لبنان در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران و یادآوری ایستادگی ملت بزرگ ایران در برابر دشمنی‌های قدرتهای بزرگ، افزود: این باعث افتخار ماست که در  این سالها، همواره در کنار ملتهای منطقه، بویژه ملت لبنان بوده ایم. وزیر امور خارجه افزود: ما در کنار ملت لبنان هستیم و آماده آیم همکاریهای خود را در زمینه های مختلف و مورد علاقه طرفین گسترش دهیم.

در این دیدار، نمایندگان گروهها، احزاب و جریانهای سیاسی لبنان نیز ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بیان نقطه نظرات خود در خصوص وضعیت لبنان و منطقه و چگونگی تقویت و گسترش روابط دو کشور پرداختند.

در ادامه نیز زیاد نَخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین عصر امروز با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیروت دیدار و در خصوص شرایط منطقه، به ویژه مسائل فلسطین و مقاومت گفتگو و تبادل نظر کرد.

سپس اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند. مسائل منطقه و فلسطین بویژه وضعیت غزه محورهای اصلی دیدار و گفتگوی اعضای دفتر سیاسی حماس با ظریف در بیروت بود.

همچنین رهبران گروههای فلسطینی مستقر در سوریه و لبنان شامگاه امشب در بیروت با ظریف دیدار کردند. در این دیدار، رهبران گروههای فلسطینی، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند. تحولات منطقه، با تمرکز بر موضوع فلسطین و اهمیت وحدت و همبستگی برای مقابله با دسیسه های دشمنان جهان اسلام و مردم فلسطین مورد بحث، تبادل نظر و تاکید قرار گرفت.