کدخبر: ۲۶۷۶۲۸ لینک کوتاه

فشار آمریکا به بن‌سلمان برای مجازات القحطانی در پرونده خاشقجی

اقتصادنیوز: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مسئولان آمریکایی و عربستانی اعلام کرد که آمریکا انتظار دارد ولیعهد عربستان سعودی بخشی از مسئولیت قتل جمال خاشقجی را بپذیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مسئولان آمریکایی و سعودی نوشت: واشنگتن بر ریاض جهت محاکمه سعود القحطانی، مشاور برکنار شده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان فشار می‌آورد، اما عربستان در برابر فشارهای آمریکا مقاومت می‌کند.

این روزنامه در ادامه نوشت: محمد بن سلمان همچنان با القحطانی در ارتباط است و هنوز او را مشاور خود می‌داند. نفوذ سعود القحطانی در میان خاندان حاکم عربستان سعودی نشان‌دهنده پاسخ نامناسب ریاض به قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی است که در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته شد.

یک مسئول عالی‌رتبه در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که هیچ‌گونه شواهدی مبنی بر محدودیت سعود القحطانی در فعالیت‌هایش وجود ندارد و به رغم این‌که ممنوع‌السفر شده در ابوظبی دیده شده است.

پیش‌تر نیز خبرگزاری رویترز به نقل از منابع غربی و عربی اعلام کرده بود که سعود القحطانی همچنان در میان خاندان حاکم عربستان سعودی از نفوذ برخوردار است و با ولیعهد در تماس می‌باشد.