کدخبر: ۲۶۷۶۷۳ لینک کوتاه

حمله ترامپ به مخالفان دیوار مرزی؛‌ چرند می‌گویند!

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی اعلام کرد افرادی که معتقدند دیوار مرزی «ال پاسو» در تگزاس تأثیری در کاهش جرم و جنایت نداشته است، چرند می‌گویند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه هیل نوشت، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (دوشنبه) در حساب توییتر خود از افرادی که معتقدند احداث دیوار مرزی هیچ تأثیری بر کاهش جرم و جنایات نداشته است به شدت انتقاد کرد.

وی در یک سخنرانی در شهر ال پاسو در ایالت تگزاس آمریکا اعلام کرد: هیچ جایی بهتر از اینجا نیست که درباره امنیت مرز‌ها صحبت کنیم؛ چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید. من چیز‌های زیادی شنیده ام. اینکه دیوار مرزی هیچ تغییری ایجاد نکرده است. می‌دانید در کجا تغییر بزرگی ایجاد کرده است. در اینجا ال پاسو.

وی در ادامه به انتقاد «دی مارگو»، شهردار ال پاسو از او برای تأکید بر ساخت دیوار مرزی مکزیک اشاره کرد و نوشت: برای من مهم نیست که یک شهردار جمهوری خواه باشد یا دموکرات. زمانی که آن‌ها می‌گویند (دیوار مرزی) تأثیر زیادی نداشته است، چرند می‌گویند.

دونالد ترامپ حدود یک هفته پیش هم به منظور مجاب کردن دموکرات‌ها برای موافقت با دیوار مرزی مکزیک در سخنرانی سالانه اش در کنگره، از ال پاسو به عنوان یک مثال خوب نام برد و گفت: ال پاسو با نرخ بسیار بالای جرایم خشونت آمیز مواجه بود. ال پاسو یکی از خطرناک‌ترین شهر‌های آمریکا بود. اما الان با حصار محکمی که احداث شده، ال پاسو به یکی از امن‌ترین شهر‌های ما تبدیل شده است.

در پی این اظهارات ترامپ، شهردار ال پاسو از او انتقاد کرد و در حساب توییتر خود نوشت: ال پاسو هرگز یکی از خطرناک‌ترین شهر‌های آمریکا نبوده است. ال پاسو شهری مرزی در ایالت تگزاس آمریکا نزدیک مکزیک است. حدود ۱۰ سال پیش یک حصار در امتداد این مرز احداث شد.

دونالد ترامپ از زمان ورود به رقابت‌های انتخاباتی بر ساخت یک دیوار در امتداد مرز مکزیک برای جلوگیری از ورود پناهجویان تأکید کرده است. این در حالی است که دموکرات‌ها این دیوار را بی فایده دانسته و با تخصیص بودجه ۵ میلیارد دلاری ترامپ برای احداث این دیوار مخالفت کرده اند. حتی پافشاری ترامپ برای ساخت این دیوار باعث شد دولت آمریکا به مدت ۳۵ روز تعطیل شود.