کدخبر: ۲۶۷۸۹۰ لینک کوتاه

بی‌بی‌سی لو داد؛ جعلی بودن پیام‌های توییتری حمایت از نشست ضد ایرانی ورشو

اقتصادنیوز: بخش تحلیلی شبکه انگلیسی زبان بی بی سی (BBC Monitoring) در گزارشی به بررسی پیام های توییتری در حمایت از نشست ورشو پرداخت و نوشت: بیش از ۱۴ هزار توییتی که طی یک ماه گذشته در حمایت از این نشست منتشر شده است، تنها از ۸ حساب کاربری ارسال شده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، 'بی بی سی مانیتورینگ' که داده های رسانه ها، مطبوعات و شبکه های اجتماعی در زبان های مختلف را از 140 کشور جهان تحلیل می کند، در مطلبی با هدف «بررسی جریان مخالفان نظام ایران در شبکه های اجتماعی در مورد نشست ورشو»، نوشت: «(این) نشست عمدتا در قالب تلاش آمریکا برای جلوگیری از همکاری دیگر کشورها با ایران تعبیر می شود. مخالفان نظام در این باره از هشتگ #WeSupportPolandSummit (از نشست ورشو حمایت می کنیم)، استفاده کرده اند.»

بر اساس این گزارش، «آنالیز بیش از 14 هزار توییت که طی یک ماه گذشته با هشتگ #WeSupportPolandSummit منتشر شده است، نشان داد که اکثر این توییت ها تنها از 8 حساب کاربری ارسال شده اند.»

شاخه تحلیلی بی بی سی انگلیسی در ادامه در خصوص هدف این جریان توییتری نوشت: ظاهرا هدف این جریان، ایجاد یک ترند ساختگی است که قرار است نشانگر حمایت مردمی از نشست ورشو و در ادامه نارضایتی گسترده از نظام ایران باشد. 

عوامل پشت پرده با توسل به این حساب های کاربری جعلی، تاکنون موفق به ترند کردن این هشتگ در توییتر شده اند.

به گزارش ایرنا، سوءاستفاده از شبکه اجتماعی توییتر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی چیز تازه ای نیست. پیش تر نیز شبکه خبری الجزیره در گزارشی از نقش منافقین در توییت هایی که منحصرا در مخالفت با جمهوری اسلامی منتشر می شدند، پرده برداشته بود.

نشست ورشو برای بررسی وضعیت خاورمیانه امروز و فردا در شرایطی برگزار می‌شود که اخیرا لبنان از عدم‌حضور در این نشست خبر داده و هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان هم اعلام کرده است که در کنفرانس ورشو شرکت نمی‌کند و یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه این کشور به‌عنوان جایگزین وی در این کنفرانس حضور خواهد داشت. به این ترتیب به‌نظر می‌رسد که این نشست در فضای سردی برگزار شود و آمریکا نتواند به اهداف ضدایرانی خود دست پیدا کند.

آمریکا در آخرین تلاش مذبوحانه خود برای جلب مشارکت در نشست ورشو، مدعی شده که این گردهمایی محور ضد ایرانی ندارد.