کدخبر: ۲۶۸۰۰۷ لینک کوتاه

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا:

روسیه به ونزوئلا سلاح بفرستد، آمریکا مجبور به مداخله نظامی می‌شود

اقتصادنیوز؛ جیمز اینهوفه، رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا اعلام کرد: در صورتیکه روسیه به ونزوئلا سلاح ارسال کند، آمریکا نیز ممکن است مجبور به مداخله نظامی در این کشور شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «جیمز اینهوفه» (James Inhofe) رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: در صورتیکه روسیه به ونزوئلا سلاح ارسال کند، ارتش آمریکا ممکن است مجبور به مداخله نظامی در این کشور شود.

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا در این خصوص گفت: اگر روسیه به این کار اقدام نماید، احتمال آن وجود دارد که ما نیز با ارسال نیروی نظامی به ونزوئلا اقدامی تلافی جویانه را به انجام رسانیم.

این در حالیست که پیشتر نیز مقامات آمریکائی با نقض منشور ملل متحد پیرامون لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، کاراکاس را به حمله نظامی تهدید کرده بودند.

گفتنی است ونزوئلا طی روزهای گذشته با تحولات سیاسی مهمی روبرو بوده است. خوآن گوآیدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا چهارشنبه ۲۳ ژانویه به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس خود را «رئیس‌جمهور موقت» این کشور اعلام کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز با نقض منشور ملل متحد بر لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل پس از سخنان گوآیدو با انتشار بیانیه‌ ای مضحک اعلام کرد: خوآن گوآیدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت می‌شناسم!

نیکلاس مادورو طی سخنانی در جمع هواداران خود مقابل کاخ ریاست جمهوری کاراکاس اعلام کرد: ونزوئلا تمام روابط خود با آمریکا را قطع کرده است. این کشور درصدد کودتا علیه دولت قانونی و منتخب در ونزوئلا است. تمام دیپلمات‌ های آمریکایی در ونزوئلا در عرض ۷۲ ساعت باید کشورمان را تَرک کنند.