کدخبر: ۲۶۸۲۲۵ لینک کوتاه

تلاش معترضان ونزوئلا برای جلب حمایت روسیه و چین

اقتصادنیوز؛ معاون خوان گوایدو در مجلس ملی ونزوئلا اظهار کرد که معترضان قصد دارند برای برقراری ارتباط با روسیه به منظور بحث در مورد مسائل مختلف از جمله قراردادهای مربوط به شرکت نفت دولتی ونزوئلا تلاش کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ خوزه مانوئل اولیوارس، معاون رئیس مجلس ملی ونزوئلا در مصاحبه‌ای به اسپوتنیک در شهر واشنگتن دی سی آمریکا اظهار کرد: من فکر می‌کنم نوعی ارتباط میان دولت جدید ونزوئلا و روسیه به نحوی برقرار خواهد شد.

او که این اظهارات را در حاشیه کنفرانسی در مورد ونزوئلا در این شهر مطرح کرد در پاسخ به مسئله قراردادهای نفتی میان روسیه با شرکت نفت دولتی ونزوئلا PDVSA اظهار کرد: دولت ما باید روی این مسئله کار کند و به موضوع ایجاد ارتباطی با روسیه با هدف بحث مستقیم درباره این مسئله بپردازد.

این در حالیست که دیوید سمولانسکی، نماینده ویژه خوان گوآیدو، رئیس جمهور خود خوانده مخالفان ونزوئلا در شرکت نفت دولتی این کشور به اسپوتنیک اظهار کرد که این مخالفان امیدوارند که روسیه و چین به روند انتقال قدرت در این کشور بحران زده کمک کنند.

او گفت: ما امیدواریم که روسیه و چین در انتقال قدرت در ونزوئلا مشارکت کنند و امیدواریم که آنها از دموکراسی حمایت کنند.

روز چهارشنبه دفتر گوآیدو در واشنگتن دی سی اعلام کرد که مقام‌های دولت خود خوانده وی یک هیأت مدیره جدید برای شرکت CITGO، شرکت وابسته به شرکت نفت دولتی ونزوئلا در آمریکا تعیین کرده‌اند اما همان روز دادگاه عالی ونزوئلا این هیأت مدیره جدید را لغو اعلام کرده و حساب‌های بانکی آنها را بسته و آنها را ممنوع‌الخروج کرد.