کدخبر: ۲۶۸۵۳۲ لینک کوتاه

واکنش وزارت خارجه به اظهارات ضد ایرانی «مایک پنس»؛ صبور باشید، بخوانید و بیاموزید

اقتصادنیوز؛ بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اظهارات خصمانه اخیر مایک پنس درباره ایران گفت: صبور باشید، بخوانید و بیاموزید که تاریخ مملو از حقایقی است که هرگز هیچ قدرتی برای همیشه قادر به حذف و یا تغییر آن است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات خصمانه روز گذشته «مایک پنس» معاون رییس جمهوری آمریکا در تشبیه ایران به دولت نازی، افزود: سابقه تاریخی و فرهنگی ایران در همزیستی و احترام به ادیان الهی به ویژه دین یهود در اسناد معتبر تاریخی ملل مختلف ثبت شده است و تاریخ و تمدن دیر پا و چند هزار ساله ایران گویای نوع تفکر و نگاه ایرانیان به دیگر فرهنگ‌ها و ادیان و همزیستی مسالمت آمیز و برخورداری از تسامح و تساهل در این گونه موضوعات است.

قاسمی اظهار داشت: آنانی که اندک شناخت و دانشی از تاریخ و فرهنگ جهان دارا هستند و به عبارتی با کتاب و تاریخ آشنایی دارند و از ذره‌ای انصاف و عدالت در بیان و گفتار برخوردار هستند، این گونه بی پروا سخن بیهوده و به دروغ و خطا بر زبان جاری نمی‌سازند.

وی با اشاره به اینکه اظهارات پنس اظهاراتی پوچ و تبلیغاتی است که از سر کینه و عصبیت مطرح شده است، گفت: ملاک و معیار ما در سیاست خارجی خوی تجاوزگری و اشغالگری رژیم جعلی و غیرقانونی صهیونیستی و ماشین کشتار و مرگ مردم فلسطین است که با تحمیل ظالمانه خود، عامل نفاق و تفرقه میان کشورهای منطقه شده و ریشه بحران‌ها و تنش‌های فرساینده و پرهزینه خاورمیانه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: آنها باید بدانند با این اتهامات و سخنان باطل و بی ربط مشکلی از اصل موضوع و ریشه‌های بحران و عصبیت حاد شان حل نخواهد شد.

قاسمی خطاب به این مقام آمریکایی و هم پیمانانش گفت: صبور باشید، بخوانید و بیاموزید که تاریخ مملو از حقایقی است که هرگز هیچ قدرتی برای همیشه قادر به حذف و یا تغییر آن است.