کدخبر: ۲۶۸۵۴۹ لینک کوتاه

وزیر خارجه عمان: روابط ما با ایران ادامه دار و پایدار است

اقتصادنیوز : یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان روز شنبه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: ما روابط خود را با ایران ادامه خواهیم داد و همه برادرانمان در کشورهای حاشیه خلیج فارس این مسئله را می دانند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،بن علوی در مصاحبه با خبرگزاری دویچه وله آلمان تاکید کرد که قبل از نزدیکی به هر طرف دیگری، روابط خود را با ایران ادامه خواهیم داد.

وزیر خارجه عمان با تاکید بر اینکه کشورش همچنان از تلاش ها و میانجی گری ها برای ایجاد راه حل میان فلسطین و اسرائیل حمایت می کند، فاش کرد که عمان با طرف های دیگری درصدد رایزنی برای ایجاد صلح (سازش) میان دو طرف است.

وی به جزئیات بیشتری در این باره اشاره نکرد.

بن علوی درباره بحران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز گفت: شورای همکاری با وجود اختلافات سیاسی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد و این اختلافات باعث توقف این شورا نخواهد شد.

وی با اشاره به تلاش های عمان برای حل بحران با قطر، ابراز امیدواری کرد که راهکارهایی برای حل بحران جاری در آینده یافت شود.

کشورهای مصر، امارات، بحرین و عربستان بیش از یک سال است که روابط دیپلماتیک خود را با قطر به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کردند اتهامی که دوحه بارها آن را تکذیب کرده است.

نشست ورشو به ابتکار آمریکایی ها روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذشته در پایتخت لهستان با هدف ایجاد ائتلاف ضد ایرانی برگزار شد که به عقیده تحلیل گران این نشستِ فاقد برنامه و هدف مشخص، هیچ ثمره و نتیجه ای دربرنداشت.