کدخبر: ۲۶۹۰۷۵ لینک کوتاه

رییس مجلس : منافع مشترک باعث تقویت همکاری های چین و ایران شده است

اقتصادنیوز : رییس مجلس شورای اسلامی مهمترین هدف سفر خود به چین را توسعه روابط عنوان کرد و گفت: منافع مشترک چین و ایران باعث تقویت همکاری های دوجانبه شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا 'علی لاریجانی' که به دعوت رییس کنگره خلق چین به پکن سفر کرده است بامداد امروز سه شنبه به وقت محلی در بدو ورود به فرودگاه پکن در جمع خبرنگاران افزود: به دلیل علایقی که از دیرباز بین ایران و چین وجود داشته است رایزنی ها و گفت و گوها میان دو کشور می تواند موثر باشد.

او تاکید کرد: در این سفر علاوه بر مذاکرات پارلمانی، مذاکرات مختلفی نیز در زمینه های دیگر برای بالا بردن سطح روابط سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی صورت می گیرد.

لاریجانی با اشاره به هیات همراه خود نیز گفت: همچنین در این سفر هرکدام از اعضا هیات همراه با همتایان چینی خود نیز نشستی برگزار خواهند کرد.

'علی لاریجانی' رییس مجلس شورای اسلامی که به دعوت 'لی ژان شو' همتای چینی خود در راس هیاتی به این کشور سفر کرده است بامداد امروز سه شنبه به وقت محلی، وارد فرودگاه بین المللی پکن شد.

لاریجانی در بدو ورود به فرودگاه پکن مورد استقبال «محمد کشاورز زاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین و 'لی شوئه یونگ' رئیس کمیسیون آموزش، علوم، فرهنگ و سلامت عمومی کنگره خلق چین که رئیس چینی گروه دوستی پارلمانی دو کشور نیز هست قرار گرفت.

'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه، 'بیژن نامدار زنگنه' وزیر نفت، 'فرهاد دژپسند' وزیر امور اقتصاد و دارایی و 'عبدالناصر همتی' رییس کل بانک مرکزی نیز در این سفر لاریجانی را همراهی می کنند.

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز لاریجانی را در این سفر همراهی می کنند.

دیدار با 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین، ملاقات با 'لی ژان شو' رئیس کنگره خلق و ملاقات با گروه دوستی پارلمانی چین و ایران از جمله برنامه های سفر لاریجانی به چین است.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین قرار است از پارک علم و فناوری چین در پکن بازدید کند.