کدخبر: ۲۶۹۳۹۳ لینک کوتاه

خبرگزاری روسی: رهبر تحریرالشام در کماست/ او در انفجار ادلب زخمی شده است

اقتصادنیوز: در حالی که به دنبال وقوع دو انفجار اخیر در سوریه رهبر هیئت تحریرالشام جراحت سنگینی برداشته و در اثر آن به کما رفته، سکوت‌ فراگیری درباره این خبر وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از یک منبع ترکیه‌ای آگاه اعلام کرد، به دنبال دو انفجاری که روز دوشنبه در کوی القصور واقع در شهر ادلب سوریه رخ داد،‌ ابو محمد الجولانی، رهبر هیئت تحریر الشام (النصره سابق) زخمی و به بیمارستان استان هاتای ترکیه در مرزهای سوریه منتقل شد.

این منبع افزود، استخوان سر الجولانی آسیب دیده و او دچار ضربه مغزی شده و عمل جراحی روی سرش انجام گرفت. او در حال حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است و به دلیل وخامت وضعیت جسمانی‌اش در کما به سر می‌برد.

این درحالی است که افراد مسلح سوریه، فعالان در شبکه‌های مجازی و اصحاب رسانه‌ای وابسته به نزدیکان هیئت تحریر الشام پیرامون این خبر کاملا سکوت کرده‌اند.

به دنبال وقوع این دو انفجار در بخش امنیتی هیئت تحریرالشام در ادلب ۱۶ تن از افراد مسلح با تابعیت‌های خارجی کشته و ۸۰ تن دیگر زخمی شدند و تاکنون هیچ گروهی مسؤولیت انفجارها را برعهده نگرفته است.

خبرگزاری اسپوتنیک خبری به دنبال وقوع این دو انفجار منتشر و در آن اعلام کرد، هدف از انفجارها مورد هدف قرار دادن ابومحمد الجولانی بوده اما شبکه خبری مخالف "سوریا الیوم" این خبر را تکذیب کرد.

از زمان وقوع انفجارها تاکنون تصویری از الجولانی که بیانگر وضعیت سلامتی او باشد، منتشر نشده است.