کدخبر: ۲۶۹۶۲۳ لینک کوتاه

حمایت مرکل از یونکر در برابر تبلیغات منفی دولت مجارستان

اقتصادنیوز : آنگلا مرکل اعلام کرد، از ژان کلود یونکر در برابر کمپین جدید دولت مجارستان علیه او و اتحادیه اروپا و متهم کردن اتحادیه به تضعیف مرزهای این بلوک به هدف وارد شدن مهاجران بیشتر، حمایت می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، دولت ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان اخیرا با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات پارلمان اروپا در ماه مه آتی، کمپینی علیه اتحادیه اروپا و رهبرانش در ارتباط با مساله ورود مهاجران به این اتحادیه به راه انداخته که به تنشها میان بروکسل و بوداپست بیشتر دامن زده است.

در همین راستا پوسترهایی از سوی دولت مجارستان در این کشور نصب شده که روی آنها تصاویر ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و جورج سوروس، میلیاردر سرشناس آمریکایی-مجارستانی به چشم می خورد و تصاویر آنها در روزنامه ها و مجلات در مجارستان نیز چاپ شده است.

به گفته اوربان، رهبران اتحادیه اروپا مجری دستورات سوروس هستند و مقامهای دولت وی می گویند، رهبران اروپا در حال اجرای پروژه های آزمایشی در مورد مهاجران با تمرکز بر کشورهای آفریقایی بوده و می خواهند سهمیه های اجباری برای اسکان مهاجران در اتحادیه اروپا اعمال کرده و متعاقب آن کمک های مالی به کشورهای مخالف مهاجران را کاهش دهند.

رهبران اتحادیه اروپا این ادعاها را رد می کنند و می گویند که این اتحادیه و یونکر به عکس در خط مقدم تلاش برای تقویت مرزهای خارجی این بلوک هستند.

آنگلا مرکل به خبرنگاران در برلین گفت: من کاملا با ژان کلود یونکر اعلام همبستگی می کنم و ما این موضع خود را در مذاکراتمان با مجارستان صراحتا اعلام کرده ایم.

کمپین اخیر اوربان سبب بالا گرفتن درخواست در اروپا برای بیرون انداختن حزب وی از بلوک راست میانه روی موسوم به مردم اروپا در پارلمان این قاره شده و مرکل در صحبتهایش از جواب دادن به این سوال که کی صبرش در قبال ویکتور اوربان تمام می شود خودداری کرد.

یونکر و حزب اتحاد دموکرات مسیحی مرکل نیز از اعضای بلوک حزب مردم اروپا هستند.

خود یونکر هم گفت: من از مشاهده توزیع بسیار گسترده این پوسترها در سراسر مجارستان شگفت زده هستم اما تسلیم نمی شوم.