کدخبر: ۲۷۰۰۲۹ لینک کوتاه

تاکید بر لزوم اجرای موافقت‌نامه لغو روادید بین ایران و گرجستان

اقتصادنیوز : چهارمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و گرجستان در تفلیس برگزار شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، چهارمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و گرجستان به ریاست محمدی، مدیر کل کنسولی وزارت خارجه ایران و تاباتادزه، مدیر کل کنسولی وزارت خارجه گرجستان در محل وزارت خارجه این کشور برگزار شد.

در این نشست دو طرف ضمن بحث در خصوص موضوعات دوجانبه کنسولی، بر لزوم حسن اجرای موافقت نامه لغو روادید بین ایران و گرجستان به ویژه تسهیل تردد شهروندان ایرانی در مرزهای گرجستان و رسیدگی به امور مرتبط با مشکلات ایرانیان مقیم، تاکید کردند.

تسریع در اطلاع رسانی اتباع زندانی به سفارت‌خانه‌های دو کشور، بررسی روند توافق در خصوص امضای موافقت‌نامه‌های انتقال محکومان، معاضدت قضائی در امور کیفری و مدنی و استرداد مجرمان، توسعه همکاری میان پلیس دو کشور در حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته و بررسی امضای تفاهم نامه‌های امنیتی و انتظامی از جمله مهمترین موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

بازدید از حوزه کنسولی استان آجارا و دیدار با مقامات محلی و ایرانیان مقیم باتومی از دیگر برنامه‌های سفر هیأتکنسولی کشورمان به گرجستان بود.

همچنین به منظور اطلاع و بررسی چگونگی روند اقدامات مأموران مرزی و گمرکی گرجستان، از مرزهای زمینیسارپی (گرجستان و ترکیه) و ساداخلو (گرجستان و ارمنستان) بازدید و با مسئولان مرزی و گمرکی حاضر در محل در خصوص امور مرتبط با برخی مشکلات ترددی اتباع ایرانی در هنگام عبور از مرزهای این کشور گفت‌وگو و تبادل نظر انجام شد.