کدخبر: ۲۷۱۰۵۹ لینک کوتاه

آمار عجیب خارجی‌های استقلال

اقتصاد نیوز:۹ تا از ۱۲ گل نیم‌فصل دوم استقلال روی گل یا پاس‌گل سه خرید خارجی این تیم به ثمر رسیده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، بیشتر تیم‌های این فصل برای گلزنی، روی مهاجمان خارجی حساب باز کرده‌اند. خرید ناموفق گرو ولی این اجازه را از تیم شفر گرفته بود و در نیم‌فصل نخست جای خالی یک مهاجم شش دانگ در ترکیب آبی‌ها حسابی به چشم می‌آمد. استقلال رقیبانش را می‌دید که یکی پس از دیگری به لطف بازیکنان خارجی گل می‌زنند. آقای گل لیگ، مهاجم برزیلی سپاهان است و تعداد گل‌های کی‌روش استنلی تا این مقطع از فصل دو رقمی شده است. تراکتورسازی مجبور شد استوکس را به ترکیب تیمش برگرداند و به تازه‌گی لی‌اروین هم به تمرینات این تیم بازگشته است. دو بازیکنی که روی هم رفته 12 گل برای تی‌تی‌ها زده‌اند. لوسیا پریرا 7 تا از 17 گل فولاد را به تنهایی به ثمر رسانده است و حتی بهترین گلزن نساجی هم مدافع گرجستانی این تیم است که 5 گل برای نساجی زده است. نزدیک به نیمی از گل‌های ذوب‌آهن را هم زوج ادی هرناندز و ماریون سیلوا به ثمر رسانده‌اند. گل‌ها و بازیکنانی که حسرت استقلالی‌ها را از بابت مهاجم خارجی نه‌چندان با کیفیت‌شان بیشتر می‌کرد.

برای نیم‌فصل دوم ولی ورق برگشت. شفر سه بازیکنی را به استقلال آورده که همه تیم‌ها حسرت آن‌ها را می‌خورند. گونکالوس در حالی 2 گل در نیم‌فصل دوم برای استقلال به ثمر رساند که فقط 32 دقیقه پیراهن این تیم را به تن کرد. بازیکنی که در بازی مقابل پیکان با ورودش به زمین فقط 23 ثانیه بعد از به جریان افتادن بازی گل زد. دیروز در بازی با فولاد هم که یک ربع پایانی مسابقه وارد زمین شد، باز هم گل زد. منشا هم بعد از بازی نخست مقابل پیکان که با یک پاس‌گل در برد چهار گله آبی‌ها نقش داشت، دیروز حسابی گل کاشت. منشا یک گل تماشایی به فولاد زد و یک پاس‌گل داد. 

و در نهایت هم پاتوسی. هافبکی که در این سه بازی، بیشتر از همه مهاجمان نیم‌فصل اول استقلال گل زده است. پاتوسی در بازی مقابل پارس یک گل زد، یک پاس‌گل داد و یک ارسالی هم داشت که مدافع حریف به اشتباه دروازه رحمان احمدی را باز کرد. در بازی با ذوب‌آهن گلزنی‌های او ادامه پیدا کرد و دروازه مظاهری را باز کرد. سپس یک پاس‌گل داد و قبل از همه این‌ها هم شوتی زده بود که ریباند آن را فرشید اسماعیلی گل کرده بود. موتور پاتوسی برای تقابل با فولاد هم خاموش نشد و در سومین بازی پیاپی گل زد. جالب است که پاتوسی همه این تاثیرگذاری‌هایش روی گل‌های استقلال را در کمتر از 250 دقیقه ثبت کرده است. حالا استقلال سه خارجی دارد و فرمول موفق بقیه تیم‌ها در استقلال هم پیاده می‌شود. شاید هم موفق‌تر از همه تیم‌ها.