کدخبر: ۲۷۱۳۷۶ لینک کوتاه

مقابله فیس بوک با شرکت‌های فروش حساب‌های کاربری تقلبی

اقتصادنیوز: فیس بوک اعلام کرده با شرکت هایی که در این شبکه اجتماعی حساب های کاربری تقلبی به فروش می رسانند، برخورد جدی خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، انگجت نوشت: فیس بوک در این راستا شکایتی را تقدیم دادگاهی در آمریکا کرده  و برعلیه چهار شرکت و سه فرد در چین که چنین اقداماتی انجام می‌دهند، شکایت کرده است.

این شرکت ها و افراد نه تنها در زمینه فروش حساب‌های کاربری تقلبی در فیس بوک فعال بوده‌اند، بلکه لایک‌ها و فالوئرهای تقلبی نیز برای علاقمندان فراهم می‌کردند.

بر اساس بیانیه فیس بوک در این مورد، این شرکت به طور جدی همه پلاتفورم ها و سرویس های خود را مورد بررسی قرار خواهد داد تا هرگونه موارد سواستفاده در آنها را شناسایی کرده و با چنین رویه هایی برخورد کند.

فیس بوک از طریق مذاکره با برخی سایت‌ها و شرکت‌های دیگر مانند آمازون، لینکداین، توئیتر، اپل و گوگل قصد دارد سواستفاده‌های ثالث از این شبکه اجتماعی را نیز متوقف کند.

این شرکت قبلا اعلام کرده بود از ژانویه تا سپتامبر سال 2018 و با استفاده از هوش مصنوعی موفق به شناسایی و از کار انداختن حدود 2.1 میلیارد دلار نمایه قلابی در این شبکه اجتماعی شده بود.