کدخبر: ۲۷۱۵۷۰ لینک کوتاه

نخست‌وزیر اسرائیل مدعی شد؛

توافق پوتین و نتانیاهو درباره خروج نیروهای ایران از سوریه

اقتصادنیوز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در توضیح دیدارش با پوتین گفت که محور صبحت‌هایش ایران بوده و مدعی شد: در دیدار با پوتین با ایجاد کمیته مشترکی با روسیه و با مشارکت دیگر طرف‌های خارجی برای خارج کردن نیروهای خارجی از سوریه به توافق رسیدیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در ابتدای جلسه امروز کابین اسرائیل با اشاره به دیدارش با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اظهار کرد که محوریت صحبت‌های آن دو ایران بوده است. وی همچنین ادعا کرد که ولادیمیر پوتین با خروج نیروهای خارجی که بعد از سال ۲۰۱۱ و با شروع جنگ داخلی وارد خاک سوریه شدند، موافق است. او گفت: در دیدار با پوتین با ایجاد کمیته مشترکی با روسیه و با مشارکت دیگر طرف‌های خارجی برای خارج کردن نیروهای خارجی از سوریه به توافق رسیدیم.

بنیامین نتانیاهو در ادامه ادعا کرد که اسرائیل همچنان مانع نفوذ نظامی ایران در سوریه خواهد شد و گفت که ارتش اسرائیل برای مقابله با این مسئله به فعالیت‌های نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهد.

نخست وزیر اسرائیل با اشاره به اقدام اخیر دولت انگلیس در قرار دادن نام حزب‌الله در فهرست تروریستی نیز با تقدیر از این اقدام لندن گفت: این اقدام دولت انگلیس، اقدام بسیار مهمی است چراکه حزب‌الله به عنوان بازوی اصلی تروریستی در خدمت ایران است. از دیگر دیگر کشورها نیز می‌خواهیم که چنین اقدامی را انجام دهند.

گفتنی است، این ادعاهای نخست وزیر اسرائیل در حالی تکرار می‌شود که دولت ایران بارها اعلام کرده است که حضور ایران در سوریه تنها مستشاری بوده و به درخواست دولت مشروع سوریه صورت گرفته است و در عین حال تاکید کرده‌اند که در صورت وجود پایگاه‌ها یا یگان‌های نظامی ایرانی در سوریه نیز اسرائیل جرأت حمله به آنها را ندارد.