کدخبر: ۲۷۱۹۷۶ لینک کوتاه

بازخوانی پرونده قتل سران حزب دموکرات کردستان در شبکه ۴

اقتصادنیوز: برنامه «شب روایت» از مجموعه «شب‌های هنر»، امشب به بازخوانی پرونده قتل سران حزب دموکرات در رستوران « میکونوس» می‌پردازد.

 

شب روایت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، مسعود دیانی در بخش گفت‌وگوی برنامه امشب (۱۴ اسفندماه) میزبان کاظم دارابی، متهم پرونده می‌شود و به بازخوانی پرونده میکونوس می‌پردازد.

در شهریور ۱۳۷۱ با حمله‌ اشخاص ناشناس به رستوران «میکونوس» و قتل سران حزب دموکرات کردستان، دادگاه فدرال آلمان متاثر از جوسازی جریان‌های معاند جمهوری اسلامی، ایران را مجرم اصلی حادثه شناخت و به دنبال آن کاظم دارابی، تاجر و مهندس ایرانی را بازداشت کرد. بعد از سه سال و نیم فرآیند دادرسی، کاظم دارابی به عنوان فراهم‌کننده‌ شرایط ترور «میکونوس» به همراه چند تبعه‌ لبنانی دیگر به حبس ابد محکوم شد. او سال ۸۶ بعد از تحمل ۱۰ سال حبس، مطابق قانون جرایم اتباع بیگانه آلمان از آن کشور اخراج شد و به ایران بازگشت.

دارابی به تازگی کتابی با عنوان «نقاشی قهوه‌خانه» در خصوص رد اتهاماتش در ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ منتشر کرده است. این کتاب شامل خاطرات کاظم دارابی است که توسط محسن کاظمی از پژوهشگران عرصه تاریخ شفاهی تدوین شده است.

«شب روایت» به تهیه‌کنندگی حسین شاه‌مرادی کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که هر هفته سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.