کدخبر: ۲۷۲۳۸۵ لینک کوتاه

مافیایی برای کسب سود بازار گوشت را به‌هم ریخته‌اند

اقتصادنیوز: نماینده مردم دلیجان در مجلس گفت: ۸۵۰ هزار تن نیاز سالانه مصرف گوشت کشور است، در سال ۶۸۰ هزار تن تولید می‌شود و اکنون یک مافیایی شکل‌گرفته که وزارت جهاد کشاورزی می‌داند که برای کسب منفعت و سود خود بازار گوشت را به‌هم‌ ریخته‌اند.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی امشب در نشست با اعضای شورای اسلامی و شهردار جدید نیم ور و امام‌جمعه شهر نیمور اظهار کرد: برای ۱۵ درصد معادن در بودجه ۹۸ ردیف بودجه گذاشته شد و هزار میلیارد در این بخش وجود دارد که باید پیگیری شود تا حق منطقه خود را بگیریم.

وی تصریح کرد: وزیر راه برای مسیر بلوار باقرآباد دستور زمین معوض داد که باید این دستور از طریق مدیرکل راه و شهرسازی استان پیگیری شود تا زمین اختصاص یابد، در مورد روکش آسفالت مسیر نیمور باید از طریق مدیرکل راهداری استان پیگیری شود تا با کمک این اداره کل روکش آسفالت مسیر شهر نیم ور انجام شود.

نماینده مردم دلیجان در مجلس افزود: در مورد درمانگاه خیریه نیمور خیر به میدان آمده و مجوزی که برای شبانه‌روزی شدن این درمانگاه گرفته شد، مجوز ویژه‌ای بود ولی مردم با توجه به برخی شنیده‌ها مبنی بر کم شدن پزشکان درمانگاه نگران شده و رضایت کامل ندارند که باید حتماً با رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی موضوع پیگیری شود.

سلیمی گفت: آب رودخانه لعل بار در سال آینده رهاسازی می‌شود و پیش‌بینی‌شده که بارندگی فصل بهار خوب باشد، همچنین مجوز سنگ لاشه که برای شهرداری نیم ور گرفته شد، امکان درآمدزایی خوبی برای شهرداری نیم ور است که باید با پیگیری شما زودتر محقق شود.

وی ادامه داد: شهر نیم ور نسبت به جمعیت شهر ازنظر جغرافیایی بسیار گسترده است و همین باعث می‌شود تا هزینه‌های امور خدماتی شهرداری افزایش یابد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با اشاره به وضعیت گوشت بیان داشت: سهمیه گوشت و مرغ شهرستان کم است و این سهمیه به شهرنیمور به‌صورت اختصاصی از طرف استان تخصیص نیافته که باید پیگیری شود و مکانی  برای توزیع مشخص شود  تا فقرا و محرومین این شهر بتوانند از این سهمیه بهره‌مند شوند.

سلیمی اظهار کرد: این وضعیت توزیع گوشت و مرغ که مردم ۳ یا ۴ ساعت در صف هستند باعث شرم است و حیثیت و شخصیت مردم  زیر سؤال می‌رود و انسان از این وضعیتی که به وجود آمده  احساس شرم می‌کند.

وی گفت: افراد ثروتمند که در این صف‌ها نمی‌ایستند و گوشت و مرغ خود را به‌صورت آزاد تهیه می‌کنند و متوجه نمی‌شوند ولی افراد جنوب شهری و مستضعف باید ساعت‌ها برای دو کیلو گوشت در صف بایستند! 

این وضعیت شایسته مردم ما نیست

 سلیمی گفت: گوشت و مرغ سهمیه‌ای در نیم ور تاکنون توزیع نشده و افرادی هستند که توان خرید ندارند که باید سهمیه‌ای به مردم محروم شهر نیم ور اختصاص یابد.

وی ادامه داد: ۸۵۰ هزار تن نیاز سالانه مصرف گوشت کشور است، در سال ۶۸۰ هزار تن تولید می‌شود و اکنون یک مافیایی شکل‌گرفته که وزارت جهاد کشاورزی می‌داند که برای کسب منفعت و سود خود بازار گوشت را به‌هم‌ریخته‌اند؛ سال گذشته یک گوسفند حدود یک‌میلیون تومان بود و امسال نزدیک به سه میلیون تومان رسیده است! آیا این موضوعات اخلال در نظام اقتصادی کشور نیست؟

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس بیان کرد: برای خانه کارگری باغات دستوری از وزیر جهاد کشاورزی گرفته‌ شده ولی باید مسوولین اجرایی شهرستان پای‌کار بیایند و این موضوع را اجرایی کنند.