کدخبر: ۲۷۲۳۹۷ لینک کوتاه

شهردار تهران: باید رنگ این شهر را تغییر داد

اقتصادنیوز: شهردار تهران با تاکید بر اینکه رنگ شهر تهران خاکستری است افزود: باید رنگ شهر تهران را تغییر دهید و از رنگ در این شهر بهره بگیرید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آئین گرامی داشت هنرمندان در گذشته سال ۱۳۹۷ و رونمایی از کتاب آئین چراغ خاموشی نیست گفت: در مسجد نصیرالملک که رنگین کمانی از هنر و معماری ایران به شمار می‌رود در درب ورودی مسجد کاشی‌ای وجود دارد که یکی از اشعار سعدی بر روی آن حک شده است که به زیبایی هنر و معماری کشورمان را به نمایش گذاشته است.

وی افزود: بسیاری از اقداماتی که در زندگی مخصوصاً مدیران انجام می‌دهند تصمیم‌گیری‌هایی است که برای مسائل مختلف اتخاذ می‌کنند که بر سر یک دو راهی قرار می‌گیرد هم می‌تواند دعای خیر را برایشان به همراه داشته باشد و هم می‌تواند شر دائمی را پشت سر آن‌ها قرار دهد. فضایی که امشب برای برگزاری این مراسم در آن قرار گرفته‌ایم نیز یکی از اقداماتی است که دعای خیر دائمی را به همراه دارد.

وی ادامه داد: باغ نگارستان در شهر تهران نتیجه یک تصمیم درست است که توسط مرحوم دکتر حسن حبیبی انجام شد. ایشان اعتبار لازم برای نگارستان و مرمت این بنا فراهم کردند و از ساخت سه برج در این مکان به جای مجموعه فعلی جلوگیری کردند. باید تلاش کنیم چنین تصمیماتی در شهر تهران بیشتر اتخاذ شود و ما در دوره مدیریت جدید شهری به پشتوانه شورای شهر و مشارکت مردم، تلاش خواهیم کرد از این دست اقدامات انجام دهیم

شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه شهر تهران امروز وضعیت خوبی ندارد افزود: برای تغییر وضعیت شهر ساختارهای بلندمدت و میان مدتی وجود دارد اما در کوتاه مدت هیچ راهی جز همراهی و همکاری شهروندان وجود ندارد.

وی افزود: آلودگی هوای شهر تهران ۴۰ درصد مربوط به خودروهای شخصی است و حل این معضل نیازمند تغییر شیوه زندگی شهروندان است. اگر مردم در این حوزه مشارکت کنند قطعاً شاهد نتایج بسیار خوبی خواهیم بود. امسال همه مشاهده کردیم که روزی با هوای آلوده در شرایط اضطرار مواجه نشدیم. البته شرایط جغرافیایی تأثیر بسیاری در این امر داشت اما نصب دوربین‌های کنترلی و جدیت در تصمیم‌گیری‌ها نیز در این امر بی‌تاثیر نبود.

وی ادامه داد: در آموزه‌های فرهنگی داریم که خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد. باید زیبایی در شهر برای شهروندان به ارمغان آورده شود. شهرهای موفق در دنیا نیز شهرهایی هستند که به عناصر زیبایی توجه می‌کنند و عناصر زیبایی را می‌توان در جای جای این شهرها مشاهده کرد. امیدواریم شهر تهران را زیباتر کنیم و رنگ آن را تغییر دهیم.

حناچی تاکید کرد: اگر امروز در مورد رنگ شهر تهران از هر یک از شهروندان سوال کنید اولین رنگی که به ذهن آن‌ها می‌رسد رنگ خاکستری است. در حقیقت شهر تهران خیلی رنگ ندارد. تلاش می‌کنیم در این دوره با همکاری کسانی که قلب‌شان برای این شهر می‌تپد شرایط بهتری را رقم بزنیم.