کدخبر: ۲۷۲۶۶۲ لینک کوتاه

امروز ، روز پرالتهاب فوتبال ایران؟

​اقتصاد نیوز:در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال که صبح فردا(یکشنبه) از ساعت ۱۰ صبح در محل هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد بازنشسته های هیات رییسه کناره گیری می کنند یا خیر؟آیا نکونام و آقاجانیان به عنوان مربیان موقت تیم ملی معرفی خواهند شد؟

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، مجمع فدراسیون فوتبال فردا بالاخره برگزار می شود و در این باره  برخی هم مدعی شده‌اند سرمربی جدید تیم ملی هم پس از گمانه‌زنی‌های بسیار، فردا رسما معرفی خواهد شد.

سوال اصلی اما این است که در  جلسه مجمع برخی بازنشسته‌‌هایی که استعفا نداده  و عدم استعفای‌شان به پشتوانه حمایت  فیفا  و خطر تعلیق با ناراحتی مجلس و فشار بازرسی و مجلسی ها به وزارت ورزش همراه شده استعفا می دهند؟ 

از جمع بازنشسته‌های هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، ماندن  مهدی تاج با تبصره ماده شصت ایثارگری حتمی است و مجلس هم آن را پذیرفته اما مشروط به استعفای باقی بازنشسته های هیات رییسه از جمله علی کفاشیان،  عبدالکاظم طالقانی، حیدر بهاروند رییس سازمان لیگ، محمود اسلامیان و فریدون اصفهانیان. پیش از این محمدرضا ساکت از  دبیر کلی استعفا داد اما در جام ملت ها به نوعی مدیر تیم ملی بود. 

نقش کفاشیان در  کمیته فوتسال کمرنگ شده و گفته بعد از عید می‌روم و به نوعی می‌خواهد ببیند تکلیف بقیه چه می شود. اصفهانیان و بهاروند مسوولیت های مهمی در کمیته داوران و  سازمان لیگ دارند و اسلامیان با نفوذ ترین عضو هیات رییسه است و طالقانی هم چندین بار گفته هیات رییسه شغل نیست و فدراسیون NGO (نهاد غیر دولتی) است اما قانون منع فعالیت بازنشسته ها تاکید دارد مدیران بازنشسته هر ارگانی که بودجه دولتی می گیرد باید پست دولتی خود را ترک کنند و اعضای هیات رییسه هم می گویند عضویت در هیات رییسه شغل نیست ما می مانیم و حقوق نمی گیریم.

 این خبر که سرمربی تیم ملی فردا معرفی شود هم به نظر می آید که صحیح نباشد. البته سرمربی معرفی می‌شود اما سرمربی موقت که نکونام و آقاجانیان هستند و مدتها قبل خبر آن را نود منتشر کرد. مربیان موقت شاید برای فیفا دی فروردین معرفی شوند اما معرفی مربی خارجی نامدار در جلسه مجمع بسیار دور از ذهن است.