کدخبر: ۲۷۲۶۷۲ لینک کوتاه

روسیه از کشف خمپاره درچمدان یک کارمند آمریکا خبر داد

اقتصادنیوز:وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که در چمدان یکی از کارمندان سفارت آمریکا در هنگام خروج از فرودگاه شرمتیووا مسکو، یک خمپاره بدون مواد منفجره کشف شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ، رسانه های روسیه در خبری فوری اعلام کردند که این فرد به صورت عامدانه قصد داشت چنین خمپاره ای را از روسیه خارج کند و پس از برخورد پلیس فرودگاه مدعی شد که این خمپاره را برای اضافه کردن به کلکسیون خود برداشته است.

وزارت امور خارجه روسیه با اعلام تعجب از چنین اقدامی، ضمن اینکه آن را یک حرکت تحریک آمیز خوانده از سفارت آمریکا در مسکو خواسته تا در این باره توضیح دهد.

براساس گزارش منتشر شده، ماموران فرودگاه شرمتیووا در شمال غرب مسکو هنگام چک کردن چمدان این فرد، متوجه وجود یک خمپاره در آن می شوند اما پس از بررسی تیم بمب یاب، سرانجام روس ها به این نتیجه می رسند که خمپاره فاقد هرگونه مواد منفجره است هر چند که علامت های آن در داخل بدنه دیده می شود.

روس ها اعلام کردند که با وجود جا ماندن این آمریکایی از پرواز اما در نهایت به او کمک شده است تا با خرید بلیت دیگری بدون ممانعت مسکو را به مقصد آمریکا ترک کند.

براساس گزارش رسانه ها، این فرد به نیروهای مسلح آمریکا وابسته است.