کدخبر: ۲۷۲۸۳۵ لینک کوتاه

محمد یزدی:

هیچ زمانی در تاریخ، به اندازه امروز، اسلام در جهان مطرح نبوده است/ بعداز انقلاب خوشبختانه شرایط علما و فضلا بهتر شده است

اقتصادنیوز: رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: به مردم بحرین و شیخ عیسی قاسم بشارت می‌دهیم که هجرت ایشان به قم سرآغاز پیروزی مسلمانان بحرین خواهد بود، نمونه آن را در انقلاب اسلامی ایران نیز شاهد بودیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از «انتخاب»، محمد یزدی امشب در مراسم تجلیل از شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین که در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهارداشت: ما مقدم شیخ عیسی قاسم را گرامی می‌داریم.

استاد حوزه علمیه قم افزود: اسلام در تاربخ ۱۴۰۰ ساله همیشه در برابر دشمن با تحمل مشقات دشمنی های مختلف روبرو بوده و امروز شیخ عیسی قاسم به کشوری تشریف آورده که اسلام در آن به حاکمیت رسیده است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: عقیده شخصی من این است که در تاریخ هیچ زمانی نبوده که اسلام به این حدی که امروز در جهان مطرح است، مطرح بوده باشد و این مهم با زحمات امثال شیخ عیسی قاسم و سید حسن نصرالله و تمام مجاهدان حاصل شده است.

یزدی خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل این جلسه معظم، تجلیل از  شیخ عیسی قاسم به دلیل تحمل سختی های فراوان بوده و این مشکلات در هر انقلابی وجود دارد.

وی بیان کرد: جمعیت ایران نسبت به روزهای نخست انقلاب، بیش از دو برابر شده و خوشبختانه شرایط علما و فضلا بهتر شده و دستگاه‌های حاکمه در اختیار اسلام هستند.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان داشت: من افتخار دارم که به عنوان یکی از فقهای شورای نگهبان بر تصمیم‌گیری ها نظارت کنم تا قانونی بر خلاف اسلام تصویب نگردد.

یزدی تاکید کرد: به مردم بحرین و شیخ عیسی قاسم بشارت می‌دهیم که هجرت ایشان به قم سرآغاز پیروزی مسلمانان بحرین خواهد بود، نمونه آن را در انقلاب اسلامی ایران نیز شاهد بودیم و در این انقلاب امام خمینی(ره) به کشورهای مختلفی هجرت کردند و در نهایت انقلاب اسلامی پیروز شد و مطمئن هستم که زحمات شیخ عیسی قاسم به ثمر خواهد نشست.