کدخبر: ۲۷۲۸۸۰ لینک کوتاه

قیمت موبایل به سمت ارزان شدن خیز برداشت

​اقتصاد نیوز:رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه گفت قیمت موبایل به دلیل برطرف شدن مشکلات رجیستری به میزان ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است و حتی با ترخیص گوشی های توقیف شده نیز قیمت تلفن همراه ارزان‌تر می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه در خصوص آخرین وضعیت گوشی های موبایل توفیف شده و زمان عرضه آن‌ها به بازار عنوان کرد بر اساس قانون مقرر شده بود که تلفن همراه‌های توقیف شده با ارز نیمایی وارد بازار و به مصرف‌کنندگان ارائه شوند. در همین راستا با معاون سازمان حمایت جلسه‌ای برگزار کردیم تا در اسرع وقت مراحل قانونی ترخیص آن‌ها انجام شود تا برای بازار شب عید مشکلی نداشته باشیم. البته در آستانه شب عید تقاضا افزایش پیدا می‌کند، اما در هفته‌های آینده وضعیت بازار بهتر خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه در ادامه افزود مصرف ماهانه تلفن همراه در کشور حدود 1 میلیون و 500 هزار دستگاه است که این میزان در شب عید افزایش پیدا می‌کند، اما پس از گذر از این پیک زمانی، در ماه فروردین و اردیبهشت وضعیت بازار آرام می‌شود. در حال حاضر مشکلات رجیستری برطرف شده و همانند گذشته است، از این رو قیمت موبایل نیز به میزان 20 تا 30 درصد کاهش پیدا کرده و با برطرف شدن واردات گوشی های توقیفی، روند ارزان شدن تلفن همراه سرعت بیشتری پیدا می‌کند.