کدخبر: ۲۷۳۲۳۲ لینک کوتاه

نامه بدون امضا و تاریخ شورای نگهبان صدای نمایندگان را درآورد

اقتصادنیوز: نماینده ارومیه در اخطاری از نامه غیر رسمی شورای نگهبان درباره ایرادات بودجه ۹۸ انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به بودجه ۹۸ با استناد به اصل ۷۷ قانون اساسی گفت: اگر مجلس موضوعی را تصویب کند آن موضوع در شورای نگهبان بررسی شده و اگر مجلس بر مصوبه اصرار کند آن مصوبه به مجمع تشخیص می‌رود ولی اکنون به گفته آقای مطهری انگار ما دو شورای نگهبان داریم.

وی افزود: از طرف دیگر مجلس در حالی ایرادات شورای نگهبان را بررسی می‌کند که این ایرادات در قالب نامه‌ای که شماره و امضای رسمی ندارد به مجلس داده شده است.

قاضی پور مجدداً گفت: نامه ایرادات شورای نگهبان تنها با اسم آقای کدخدایی است و شماره و تاریخ ندارد. ما از کجا باید بدانیم که این نامه رسمی شورا است. حداقل اگر بحث عجله هم در میان است باید نامه را فکس می‌کردند.

محمد حسین فرهنگی عضو کمیسیون تلفیق در توضیح دلیل این اتفاق گفت: باید هیات رئیسه در این باره توضیح دهد که چرا نامه بدون شماره و تاریخ و امضاء است.

وی افزود: در مورد بحث و بررسی ایرادات مجمع این توضیح لازم است که ما ایرادات شورای نگهبان را بررسی کرده‌ایم که موضوع اصلی این بود که در کلیت بودجه توجهی به کسری‌ها نشده، ما جمع‌بندی‌مان این بود که اگر بخواهیم وارد بررسی احکام و ردیف‌ها شویم باید کل درآمدها و هزینه‌ها را مجدداً بررسی کنیم که این امکان در روزهای باقیمانده تا پایان سال فراهم نیست.

فرهنگی گفت که ما در تبصره ۲۲ بودجه بندی را آوردیم که دولت مکلف شد در چهار ماه آینده در اجرای سیاست‌های کلی برنامه ششم نسبت به اصلاح ساختار بودجه اقدام کند.