کدخبر: ۲۷۳۳۰۲ لینک کوتاه

مردم هر کشور به دنبال چه اخباری هستند؟

​اقتصاد نیوز:کارشناسان مرکز تحقیقاتی «دیجیتال نیوز ریپورت» بتازگی یک نظرسنجی جهانی انجام داده‌اند تا مشخص شود ساکنان کشورهای مختلف چه نوع اخباری را می‌پسندند و به عبارت دیگر، چه نوع محتوای رسانه‌ای در هر کشور بیشترین مخاطب را دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایران آنلاین، در این بررسی مشخص شد اخبار بین‌المللی برای ساکنان کشورهای آلمان، ژاپن و استرالیا بیشترین اهمیت را داشته باشد و به‌صورت کلی‌تر می‌توان گفت این قبیل خبرها در اروپا و آسیا مشتریان بیشتری دارند. کارشناسان همچنین دریافتند در مناطق شهری ایالات متحده امریکا و برزیل مردم علاقه چندانی به خواندن این خبرها ندارند و به آنها توجه نمی‌کنند.

خبرهای منطقه‌ای در آلمان، فنلاند و اسپانیا بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند و خبرهای مربوط به حوزه سیاست نیز در کشورهای یاد شده مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. اخبار محلی از جمله موضوعاتی محسوب می‌شوند که طیف گسترده‌ای از کشورها از جمله امریکا به کمک آن مخاطبان زیادی را جذب کرده‌اند و همین اتفاق باعث شده است در این دسته از کشورها تعداد روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی محلی افزایش چشمگیر داشته باشد.

علاوه بر این، ژاپنی‌ها بیش از دیگر مردم جهان به خبرهای سرگرم‌کننده و آخرین اتفاقات مربوط به سلبریتی‌ها علاقه نشان می‌دهند و در این میان ساکنان کشورهای اسپانیا، دانمارک و آلمان کمترین علاقه‌مندی را به این خبرها داشته‌اند.

مردم ایرلند به‌صورت ویژه به خبرهای اقتصادی و مطالب مرتبط به حوزه کسب و کار علاقه دارند و همین مسأله باعث شده است بیشتر روزنامه‌های ایرلندی تیتر اول اخبار خود را هر روز به یکی از موضوعات اقتصادی اختصاص دهند. در ایتالیا و اسپانیا مردم علاقه زیادی به خواندن خبرهای فرهنگی و هنری دارند و این در حالی است که ساکنان مناطق شهری در برزیل اعلام کردند که خواندن خبرهای مربوط به حوزه بهداشت و آموزش را ترجیح می‌دهند.