کدخبر: ۲۷۳۳۴۴ لینک کوتاه

پارلمان اروپا اعلام کرد:

روسیه دیگر شریک راهبردی ما نیست

پارلمان اروپا در بیانیه ای اعلام کرده که روسیه از این پس دیگر شریک راهبردی اروپا محسوب نمی‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، پارلمان اروپا در جلسه عمومی امروز (سه‌شنبه) تصویب کرد که روسیه از این پس به عنوان شریک راهبردی اتحادیه اروپا شناخته نمی‌شود.

بنا بر گزارش وبسایت پارلمان اروپا، اعضای پارلمان در جلسه امروز خود تأکید کردند که اتحادیه اروپا باید آمادگی وضع تحریم‌های بیشتر علیه روسیه را داشته باشد.

در بیانیه پایانی این نشست آمده است، اعضای پارلمان امروز توافق کردند، در صورتی که روسیه به نقض قوانین بین‌المللی ادامه دهد، اتحادیه اروپا باید آمادگی داشته باشد تا تحریم‌های بیشتری علیه مسکو وضع کند.

علاوه بر این، اعضای پارلمان اروپا تصریح کردند که حوزه‌های جدید محل تنش میان اتحدیه اروپا و روسیه از سال 2015 میلادی افزایش یافته است که این حوزه‌ها عبارت است از: «مداخله روسیه در سوریه، مداخل در امور کشورهایی نظیر لیبی و جمهوری آفریقای مرکزی و اقدامات متجاوزانه متداوم در اوکراین».

این بیانیه همچنین به «حمایت‌های روسیه از احزاب مخالف اتحادیه اروپا و جنبش‌های راست‌گرا و همچنین ادامه مداخله در انتخابات سیاسی و نقض موارد حقوق بشری در داخل این کشور» نیز اشاره کرده است.

بر همین اساس و با اشاره به این موارد، اعضای پارلمان اروپا تأکید کردند که این اتحادیه باید همواره آماده وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه باشد، بویژه در خصوص تحریم‌هایی که افرادی خاص را هدف قرار می‌دهد.

به دنبال آغاز ناآرامی‌ها در شرق اوکراین، آمریکا و اروپا به بهانه دخالت روسیه در این کشور، تحریم‌هایی را علیه مسکو وضع کردند که این تحریم‌ها هر 6 ماه تمدید می شود. شورای اروپا آخرین بار این تحریم‌ها را تا تاریخ 31 جولای سال 2019 میلادی تمدید کرده است.